Порядок заповнення підприємством Розрахунку сплати єдиного податку за квартал, в якому виявлено та виправлено раніше допущену помилку

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Вересень, 2009/№ 37
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Порядок заповнення підприємством Розрахунку сплати єдиного податку за квартал,
в якому виявлено та виправлено раніше допущену помилку

 

Юридична особа — платник 10 % єдиного податку у серпні 2009 року подала до ДПІ Уточнюючий розрахунок єдиного податку за I квартал 2009 року. Чи потрібно при складанні Розрахунку за 9 місяців ураховувати суми, відображені в Уточнюючому розрахунку, у звіті за III квартал?

 

Згідно з

п. 17.2 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181-III (далі — Закон) самостійно виявлені помилки може бути виправлено платником податків одним із таких способів:

— або шляхом подання Уточнюючого розрахунку зі сплатою суми недоплати і 5 % штрафу від суми недоплати до подання Уточнюючого розрахунку;

— або шляхом відображення суми недоплати у складі податкової декларації, що подається за наступний податковий період, збільшеної на суму 5 % штрафу.

Відповідно до

п. 13 Порядку складання Розрахунку сплати єдиного податку суб’єктом малого підприємництва — юридичною особою, затвердженого наказом ДПАУ від 28.02.2003 № 98 (далі — Порядок), якщо платник самостійно виявив помилки, що містяться в раніше поданому ним Розрахунку сплати єдиного податку суб’єктом малого підприємництва — юридичною особою (далі — Розрахунок), то згідно з п. 5.1 Закону такий платник має право подати Уточнюючий розрахунок (за формою додатку до Порядку). Платник податків має право не подавати такий Уточнюючий розрахунок, якщо такі уточнені показники зазначаються ним у складі Розрахунку за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки було самостійно виявлено.

Таким чином, суб’єкт господарювання має право вибору одного з двох альтернативних способів виправлення самостійно виявлених помилок. При виборі першого способу слід ураховувати, що

Уточнюючий розрахунок має статус податкової декларації, його показники відображаються в картці особового рахунка платника податку. При цьому нарахування сум збільшення (зменшення) податкових зобов’язань в особовому рахунку платника здійснюються датою подання такого Уточнюючого розрахунку.

Тому, виправивши помилку шляхом подання

Уточнюючого розрахунку, виправляти таку помилку ще і в поточному розрахунку (у рядках 7 і 9 графи 5 «III квартал») не слід, інакше суми недоплати (переплати) потраплять на особовий рахунок двічі: спочатку — з Уточнюючого розрахунку, а потім — ще і з поточної декларації.

Для зручності ведення обліку виручки наростаючим підсумком за рік суму виручки та податку, відображену в

Уточнюючому розрахунку за I квартал 2009 року, можна довідково показати у звіті за III квартал 2009 року в графі 3 («I квартал») і відповідно у графі 7 («Наростаючим підсумком»). Облік цих показників у зазначених графах (гр. 3 і гр. 7) не спричинить помилки, оскільки нарахування єдиного податку в картці особового рахунка здійснюється за звітний квартал (у нашому випадку — за III квартал у графі 5 «III квартал»), а не наростаючим підсумком, і в цьому випадку (при відображенні уточнених показників у гр. 3 і гр. 7) здвоєння нарахованих за допомогою Уточнюючого розрахунку сум не відбудеться.

 

Олена БІЛА,
 головний державний податковий інспектор відділу
 масово-роз’яснювальної роботи і звернень громадян ДПА
 у м. Севастополі

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд