Теми статей
Обрати теми

Про відкриття страхувальниками-роботодавцями окремих поточних рахунків

Редакція БТ
Лист від 14.12.2010 р. № 25-111/2972-22535

ЄДИНИЙ ВНЕСОК НА СОЦСТРАХУВАННЯ —

Нацбанк розповів про відкриття рахунків
для отримання допомоги від ФТВП

 

Лист Національного банку України від 14.12.10 р. № 25-111/2972-22535

«Про відкриття страхувальниками-роботодавцями окремих поточних рахунків»

 

У

листі, що коментується, Нацбанк розповів про те, як відкриватимуться рахунки для отримання роботодавцями виплат, що фінансуються за рахунок коштів ФТВП, у зв'язку із запровадженням з 1 січня 2011 року єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄВС).

Нагадаємо: з 2011 року у зв'язку з набранням чинності

Законом про ЄВС* згідно з оновленими ст. 21 і 22 Закону № 2240** змінюється порядок виплат допомог за рахунок коштів Фонду соціального страхування у з тимчасової втрати працездатності (ФТВП). Тепер роботодавці не зменшуватимуть на суму допомог своє зобов'язання щодо внеску, а отримуватимуть кошти від ФТВП на окремо відкритий роботодавцем поточний рахунок у банку. Причому отримані від ФТВП кошти має бути використано роботодавцем виключно для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам. Такі кошти не може бути спрямовано на задоволення вимог кредиторів, на стягнення на підставі виконавчих та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до закону.

* Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2464-VI.

** Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» від 18.01.01 р. № 2240-III.

Нацбанк у листі, що коментується, роз'яснив, що такі рахунки роботодавці відкривають згідно з Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженою постановою Правління НБУ від 12.11.03 р. № 492 (далі — Інструкція). При цьому відповідно до п. 1.8 Інструкції до поточних рахунків відносять також рахунки зі спеціальними режимами їх використання, що відкриваються у випадках, передбачених законами України чи актами Кабміну. У цьому випадку рахунок для отримання допомог від ФТВП якраз таким і є. Особливості правового режиму використання цього окремого рахунка, визначені Законом № 2240, передбачаються в договорі банківського рахунка.

Нацбанк також нагадав, що з 2011 року набирає чинності Порядок приймання банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати, затверджений постановою правління ПФУ від 27.09.10 р. № 21-3, згідно з яким банки контролюватимуть сплату ЄВС при отриманні зарплати в розмірі не менше 1/3 від суми коштів на виплату зарплати.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі