Теми статей
Обрати теми

Строки сплати єдиного внеску

Редакція БТ
Відповідь на запитання

Строки сплати єдиного внеску

Чи переноситься строк сплати роботодавцями єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у разі, коли граничний строк припадає на вихідний, святковий або неробочий день?

(м. Харків)

 

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2464-VI (далі — Закон № 2464) та п. 3.1 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління ПФУ від 27.09.10 р. № 21-5 (далі — Інструкція № 21-5), до бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄВС) для роботодавців уключається заробітна плата, оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, допомога по тимчасовій непрацездатності та винагорода за виконані роботи (надані послуги) за договорами цивільно-правового характеру.

Платники єдиного внеску — роботодавці зобов’язані сплачувати ЄВС, нарахований за відповідний базовий звітний місяць, не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним, незалежно від виплати заробітної плати (доходу) (ч. 8 ст. 9 Закону № 2464, п.п. 4.3.6 Інструкції № 21-5).

Згідно з п. 3.1 Порядку формування і подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою правління ПФУ від 08.10.10 р. № 22-2 (далі — Порядок № 22-2), страхувальники-роботодавці зобов’язані подавати до органів Пенсійного фонду звіт з ЄВС (додаток 4 до Порядку № 22-2), де відображаються нараховані суми ЄВС, не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним. У разі якщо останній день строку подання звіту з ЄВС припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, то останнім днем подання звіту вважається перший після нього робочий день (п. 2.15 Порядку № 22-2).

Таким чином, у разі коли роботодавець зобов’язаний сплатити ЄВС не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем нарахування зарплати (доходу), і при цьому 20 число припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, граничним строком сплати ЄВС є перший після нього робочий день.

 

Людмила ПОЛЬОВИК,
заступник директора департаменту,
 начальник відділу методології забезпечення
 платежів департаменту надходження
доходів ПФУ


Примітка редакції. Ліберальне роз’яснення для платників ЄВС, які відкладають сплату внеску на останній день. Але мусимо попередити: ні Законом № 2464, ні Інструкцією № 21-5 можливість такого перенесення не передбачено. А тому не виключено, що працівники ПФУ на місцях можуть притягти страхувальників до відповідальності за несвоєчасну сплату ЄВС.

Сьогоднішнє роз’яснення пояснюється тим, що нарахування ЄВС за звітний місяць працівники ПФУ проводять граничною датою подання звіту, для якого передбачено можливість перенесення останнього дня поданя. Тому і штрафні санкції за несплату відображеного у звіті ЄВС нараховуються після настання останнього дня подання звіту.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі