Теми статей
Обрати теми

Про ведення штатного розпису

Редакція БТ
Лист від 13.03.2012 р. № 40/06-187-12

НЕ МОЖНА
ВИВЕСТИ ПРАЦІВНИЦЮ
 ЗІ ШТАТУ,

поки вона перебуває у відпустці
для догляду за дитиною

Лист Міністерства соціальної політики України від 13.03.12 р. № 40/06-187-12

«Про ведення штатного розпису»

 

Згідно з ч. 3 ст. 64 Господарського кодексу України підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, установлює чисельність працівників і штатний розпис.

Штатний розпис — це документ, що встановлює для цього підприємства, установи, організації структуру, штати і посадові оклади працівників. Про те, як скласти штатний розпис, ми писали у статті «Штатний розпис: складаємо та вносимо зміни» // «БТ», 2012, № 23, с. 20.

У листі, що коментується, представники Мінсоцполітики зазначають: прийняття на роботу працівників має відбуватися згідно зі штатним розписом та з посадовим окладом, установленим штатним розписом. На підставі цього урядовці роблять висновок — власник чи уповноважений ним орган не має права вивести працівника зі штату. І згоду виборного профспілкового органу (профспілкового працівника) має бути надано (відповідно до ст. 43 Кодексу законів про працю України; далі — КЗпП) після прийняття рішення про скорочення, але до виведення зі штатного розпису одиниці, яку обіймає працівник.

На період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (далі — відпустка до 3 років), яка надається відповідно до норм ст. 18 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки), за працівником зберігається місце роботи (посада). Це передбачено ст. 2 Закону про відпустки. Отже, цю посаду не потрібно виводити зі штатного розпису.

Звернемо увагу: якщо керівництво вашого підприємства прийняло рішення про скорочення штату (наприклад, ліквідується відділ), то все одно працівницю, яка перебуває у відпустці до 3 років, просто так звільнити не вийде. Розірвання трудового договору з нею можливе тільки при повній ліквідації підприємства та з обов’язковим працевлаштуванням (ст. 184 КЗпП). Докладніше див. Пошту тижня «Ліквідація відділу — що робити з працівницею, яка перебуває у відпустці до 3 років?» // «БТ», 2011, № 3, с. 43. Крім того, при скороченні штату (при ліквідації штатних одиниць) необхідно внести відповідні зміни до штатного розпису. Як це зробити, ми писали у статті «Штатний розпис: складаємо та вносимо зміни» // «БТ», 2012, № 23, с. 20.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі