Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Чи треба подавати підприємцю декларацію при переході із загальної системи на єдиний податок?

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Серпень, 2013/№ 31
Друк
Відповідь на запитання

Чи треба подавати підприємцю декларацію при переході із загальної системи на єдиний податок?

Чи необхідно подавати декларацію фізичній особі — підприємцю (ФОП) за перше півріччя 2013 року при переході з 01.07.13 р. із загальної системи оподаткування на єдиний податок групи 3?

(м. Харків)

 

Якщо підприємець приймає рішення про перехід на спрощену систему протягом року, то звітувати за діяльність, яку він вів на загальній системі, йому необхідно лише після закінчення року. Тобто він має подати останню річну декларацію з метою остаточного розрахунку і сплати ПДФО за підсумками року (п. 177.5 Податкового кодексу України; далі — ПКУ).

А от першу декларацію як платник єдиного податку групи 3 підприємець має подати протягом 40 календарних днів після закінчення першого кварталу перебування на єдиному податку (п. 294.1 ПКУ). Отже, після переходу на єдиний податок ФОП має надати декларацію з єдиного податку лише за підсумками III кварталу не пізніше 11.11.13 р.

Отже, подавати протягом року декларацію за період роботи на загальній системі оподаткування (за півріччя 2013 року) немає необхідності.

Ще одним аргументом на користь такого висновку може стати ситуація, коли підприємець знову захоче повернутися на загальну систему оподаткування з IV кварталу 2013 року. Тоді доцільність надання проміжної декларації протягом року зникає, адже правила оподаткування для ФОП на загальній системі, прописані в ст. 177 ПКУ, передбачають розрахунок податкового зобов’язання за календарний податковий рік в річній декларації.

 

Дар’я КРАВЧЕНКО

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі