Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

«Бухподарунки під ялинку»: продовжений строк для річної фінзвітності та МСФЗ-новації

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Грудень, 2013/№ 48
Друк
Постанова від 07.11.2013 р. № 820

«БУХПОДАРУНКИ ПІД ЯЛИНКУ»:

продовжений строк для річної фінзвітності та МСФЗ-новації

Постанова Кабінету Міністрів України від 07.11.13 р. № 820

«Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 року № 419 та розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2007 року № 911»

 

«Під завісу» року Кабмін вирішив підкоригувати нормативну базу, що регламентує подання фінансової звітності, у тому числі за МСФЗ.

Внесені корективи, безсумнівно, радують. Обговоримо добрі новини докладніше.

Головна новина! КМУ продовжив строк подання річної фінансової звітності: останній день подання перенесено з 9 лютого на 28 лютого наступного за звітним року (оновлений абз. 1 п. 5 Порядку № 419).

Таким чином, подати фінансову звітність за 2013 рік потрібно буде не пізніше 28 лютого 2014 року. Зауважте: 28.02.14 р. — це п’ятниця, тому ніяких «святково-вихідних» перенесень немає.

Важливо! Новий (продовжений) строк стосується подання фінансової звітності до органів статистики.

Водночас платники податку на прибуток (у тому числі суб’єкти малого підприємництва) подають фінансову звітність ще й до органів Міндоходів (докладніше про це можна прочитати у статті «Фінансова звітність за 9 місяців: Хто? Що? Кому? Коли?» // «БТ», 2013, № 41, с. 21). Робити це потрібно, як і раніше, у строки, передбачені для подання «прибуткової» декларації та разом з декларацією (п. 46.2 ПКУ, п. 2, абз. 2 п. 5 Порядку № 419). Варте уваги, що сьогодні майже всі платники податку на прибуток подають декларацію тільки за підсумками року — протягом 60 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) року (п.п. 49.18.3 ПКУ). Тож і декларацію, і фінансову звітність вони за підсумками 2013 року повинні подати до податкових органів не пізніше 3 березня 2014 року. А якщо все-таки маємо справу з випадком, коли платник податку на прибуток мав подавати* «внутрішньорічні» декларації, то строк подання декларації та фінансової звітності до податкових органів за 2013 рік — не пізніше 10.02.14 р.

Таким чином, уряд полегшив життя «прибутківцям» і майже зрівняв строки подання фінансової звітності до органів статистики та Міндоходів (з різницею в один день).

Друга новина порадує кредитні спілки та суб’єктів господарювання, які ведуть діяльність з управління активами (група 64.3 КВЕД ДК 009:2010). Їм Кабмін подарував річне відстрочення початку складання фінансової звітності за МСФЗ: стартувати «МСФЗ-кампанія» має з 01.01.15 р.

Описані поправки наберуть чинності з 01.01.14 р.

І, нарешті, третя новина. Вона теж стосується подання фінансової звітності за МФСЗ, але зацікавить уже всіх суб’єктів господарювання.

Постановою, що коментується, КМУ вніс доволі вагомі поправки і доповнення до Стратегії застосування МСФЗ. Особливо виділяється подання фінансової звітності за принципом «єдиного вікна». Воно дозволить суб’єктам господарювання подавати певний обсяг звітних даних один раз (не дублювати) в режимі онлайн. А далі контролюючі органи самостійно вибирають потрібні їм дані завдяки міжвідомчому інформаційному обміну. Тож «єдине вікно» дозволить не подавати фінансову звітність двічі (до органів статистики та Міндоходів).

Якщо все відбуватиметься за планом, прописаним у додатку до Стратегії застосування МСФО, то вже до кінця 2013 року ми з вами отримаємо проект відповідних змін до Закону України від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Паралельно має стартувати кампанія з розробки програмного забезпечення, що дозволить госпсуб’єктам подавати фінансову звітність за МСФЗ в електронному вигляді, а держорганам — приймати й обробляти її. Закінчити роботу і підбити підсумки планується у II кварталі 2015 року.

Розглянуті зміни до Стратегії застосування МСФЗ наберуть чинності з дня опублікування постанови, що коментується (на день підготовки номера її не опубліковано).

 

Катерина ЛОПАТКІНА

 

* Вважаємо, що «незавершене» встановлення в п.п. 152.9 ПКУ річного базового податкового періоду тільки для платників авансових внесків ні в якому разі не означало, що всі неплатники авансових внесків повинні були відзвітувати за підсумками трьох кварталів 2013 року.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць