Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

«Підзвіт за свій рахунок»: як визначити строки розрахунків та позовної давності?

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Грудень, 2013/№ 48
Друк
Лист від 01.10.2013 р. № 4878/

«ПІДЗВІТ ЗА СВІЙ РАХУНОК»:

як визначити строки розрахунків та позовної давності?

Лист Міністерства доходів і зборів України від 01.10.13 р. № 4878/Т/99-99-17-02-01-14

«Про відшкодування витрат, понесених працівником»

 

Ваш працівник за свій рахунок купив товари (роботи, послуги) для господарських потреб підприємства або використав власні кошти у відрядженні? Зрозуміло, що йому потрібно ці витрати відшкодувати. Але який граничний строк? І коли стартує перебіг строку позовної давності (далі — ПД)?

Зрозуміло: якщо ви укладали з працівником договір доручення, то в ньому і знайдете строк роз-рахунків. Але часто його не укладають. Лист якраз стосується цього випадку.

Тож якщо договору доручення немає (або строк розрахунків у ньому не зазначено), дійте згідно з ч. 2 ст. 530 Цивільного кодексу України: працівник може вимагати компенсувати витрати в будь-який час, а ви повинні розрахуватися в 7-денний строк від дня пред’явлення вимоги.

Але в чому особливість ситуації? Днем пред’явлення вимоги можна вважати день затвердження авансового звіту, а можна — день пред’явлення окремої письмової вимоги.

Податківці в листі, що коментується, проголосували за варіант з окремою вимогою. Так само, як і Мінпраці в листі від 10.08.09 р. № 193/06/186-09 // «БТ», 2009, № 41, с. 7.

Але! Такий варіант можливий, якщо строк розрахунків не прив’язаний у колективному (трудовому) договорі до дня затвердження авансового звіту. Якщо прив’язаний, то Міндоходів вимагає відраховувавати строк ПД з дня, наступного за днем затвердження авансового звіту.

Важливо! Податківці часто прирівнюють заборгованість за розрахунками з працівником до поворотної фіндопомоги (ФД). Це не так, адже наша ситуація не опосередкована договором позики.

А от коли закінчиться строк позовної давності, заборгованість дійсно стане безповоротною ФД і потрапить у доходи роботодавця (пп. 14.1.257, 135.5.4, п. 292.3 ПКУ).

 

Катерина ЛОПАТКІНА

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць