Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Штрафи у сфері обмеження куріння: скільки та за що?

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Грудень, 2013/№ 48
Друк
Лист від 18.09.2013 р. № 518-0-2-13/7.2

ШТРАФИ У СФЕРІ ОБМЕЖЕННЯ КУРІННЯ:

скільки та за що?

Лист Міністерства юстиції України від 18.09.13 р. № 518-0-2-13/7.2

«Про відповідальність за невідведення спецмісць для куріння»

 

Тема місць для куріння втратила колишній ажіотаж. Одна з причин — Закон України від 24.05.12 р. № 4844-VI усунув податківців від штрафування за порушення у сфері обмеження куріння.

Тепер таким правом наділена тільки Держспоживінспекція України. Хоча штрафи й чималенькі (від 1000 до 10000 грн.), здається, що особливих репресій ця служба у «тютюновому питанні» нікому не влаштовує.

Але Мін’юст «запитали» — Мін’юст «відповів» і в листі, що коментується, нагадав: звичайним суб’єктам господарювання (не пов’язаним з обслуговуванням населення) цей штраф загрожує за:

• невідведення спецмісць для куріння; необлаштування їх витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму;

• нерозміщення інформації, передбаченої ч. 5 ст. 13 Закону України від 22.09.05 р. № 2899-IV (докладніше про це можна прочитати в газеті «БТ», 2012, № 26, с. 11).

Тут свого часу нас порадувало МОЗ: якщо відвести спецмісця для куріння у приміщенні неможливо, то можна облаштувати місце для куріння за межами приміщення в будь-якій невеликій споруді (наприклад, під навісом біля будинку тощо). У такому місці потрібно у звичайному порядку розмістити графічний знак і текст: «Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров’ю!» («БТ», 2013, № 23, с. 11).

Для закладів ресторанного господарства, де діє повна заборона на куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальянів, а штраф застосовується за розміщення попільничок чи безпосередньо за куріння, актуальним є питання з «недбайливими відвідувачами».

На думку МВС (див. лист від 30.04.13 р. № 10/5-2794), навіть якщо госпсуб’єкт виконує всі «антитютюнові» заходи, а третя особа (відвідувач) допустив порушення, то госпсуб’єкту все одно загрожує штраф. З таким висновком ми не згодні, адже він суперечить ст. 218 Господарського кодексу України.

 

Катерина ЛОПАТКІНА

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць