Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Коли форму № Д4 не потрібно подавати?

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Грудень, 2013/№ 48
Друк
Відповідь на запитання

Коли форму № Д4 не потрібно подавати?

Підкажіть, будь ласка, чи можна не подавати форму № Д4, якщо на підприємстві значиться один директор (інвалід) і виплати йому в жовтні не нараховували (він перебував увесь місяць у відпустці без збереження зарплати на підставі п.п. 7 частини першої ст. 25 Закону про відпустки*)?

(м. Полтава)

 

Директор не звільнений. У вашому випадку потрібно подавати форму № Д4, оскільки трудові відносини з найманими працівниками не припинені. У вашому випадку хоча витрат на оплату праці немає (немає нарахувань, з яких сплачуємо ЄВС), форму № Д4 за листопад 2013 року потрібно подати. Пояснимо.

Річ у тім, що крім розрахунків за нарахованим ЄВС (таблиця 1), форма № Д4 виконує й іншу місію. За даними таблиці 6 у реєстрі застрахованих осіб формуються дані про працівника.

Як же заповнити форму № Д4 за листопад 2013 року? У таблиці 1 одного директора потрібно врахувати в полях перед табличною частиною:

• «Середньооблікова кількість штатних працівників за звітний період, осіб»;

• «у тому числі: працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлено інвалідність, осіб»;

• «працівників, що мають додаткові гарантії в сприянні працевлаштуванню» (якщо директор не досяг пенсійного віку);

• «Штатна чисельність працівників» (якщо директор не сумісник).

У полі «Кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховані виплати» директора не показуємо, оскільки йому не нараховані виплати.

Поля для сумових показників табличної частини таблиці 1 ви не заповнюєте. Але за наявності даних для заповнення потрібно заповнити деякі поля в Додатку до таблиці 1.

У таблиці 6 на директора рядок потрібно заповнити: у  графах 14 і 15 проставте «30». У графі 9 ви зазначаєте « (працівник-інвалід). Також заповнюєте графи 20, 21 і 22. Інші графи залишаєте порожніми.

Міндоходівці в підкатегорії 301.06 БЗ Міндоходів** також зазначають, що в подібній ситуації потрібно подавати форму № Д4. Ось їх слова: «роботодавці (страхувальники), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, у частині подання звіту за таких осіб зобов’язані формувати та подавати до органів доходів і зборів звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування незалежно від того, чи нараховувався дохід найманим працівникам (застрахованим особам)».

Директор звільнений. Ситуація, описана в запитанні, не означає, що підприємства та підприємці, які не ведуть діяльність, мають подавати порожні звіти протягом усього «свого життя» (у тому числі коли немає діяльності та працівників).

Для юросіб є звільняюча норма — п. 2.13 Порядку № 454*** (була така сама норма і в п. 2.13 Порядку № 22-2). Вона передбачає, що форму № Д4 не потрібно подавати юрособі, якщо вона не використовує працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або за цивільно-правовим договором.

Як бачимо, щоб не подавати звіт, юрособа має звільнити всіх своїх працівників, а також не повинно бути невиконаних договорів цивільно-правового характеру на виконання робіт, послуг.

У підприємця немає працівників. Підприємці, які не використовують працю найманих працівників, не подають форму № Д4. Підстава — п. 3.1 Порядку № 454. Ним передбачено, що форму № Д4 підприємці подають тільки, якщо використовують працю фізосіб. Якщо найманих працівників немає і немає відносин з фізособами за цивільно-правовими договорами на виконання робіт, послуг, то і форму № Д4 підприємець не подає.

Висновок. Для того щоб не подавати звіт, підприємство або підприємець не повинен використовувати працю фізосіб. А це означає, що вони не повинні мати жодного прийнятого працівника або незавершених договорів цивільно-правового характеру на виконання робіт, послуг.

 

Вікторія ЗМІЄНКО

 

* Закон України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР.

** База знань, розміщена на сайті Міндоходів (http://minrd.gov.ua/ebpz/).

*** Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Міндоходів від 09.09.13 р. № 454.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць