Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Путівка від ФТВП для чоловіка: як відобразити у ф. № 1ДФ?

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Грудень, 2013/№ 48
Друк
Відповідь на запитання

Путівка від ФТВП для чоловіка: як відобразити у ф. № 1ДФ?

Підприємство надало своїй працівниці дві путівки від соцстраху на санаторно-курортне лікування: одну — безпосередньо працівниці, іншу — для її чоловіка, який працює на іншому підприємстві. Як відобразити у ф. № 1ДФ видані путівки?

(м. Харків)

 

Коли чоловік може отримати путівку за місцем роботи дружини? Отримати путівки на санаторно-курортне лікування з оплатою за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — ФТВП) можуть як самі застраховані особи (у нашому випадку — працівниця підприємства), так і члени їх сімей (п. 6 ст. 34 Закону № 2240*).

А чоловік працівниці підприємства якраз входить до переліку членів сім’ї, які мають таке право (п. 4.9 Порядку № 12**). Тому з метою спільного з дружиною санаторно-курортного лікування чоловікові:

• підприємство може видати окрему путівку на оздоровлення;

• можна розділити з дружиною загальну путівку (п. 4.11 Порядку № 12).

Зверніть увагу: у разі виділення загальної путівки для подружжя обов’язково отримайте попередню письмову згоду від адміністрації санаторно-курортної установи. Строк лікування за такою путівкою для кожної особи має бути не менше 12 діб (п. 4.11 Порядку № 12).

Щоб отримати путівку, чоловік повинен:

• бути застрахованою особою;

• перебувати у шлюбі;

• мати медичні показання для оздоровлення (медична довідка за формою № 070/о, затвердженою наказом МОЗ від 14.02.12 р. № 110). Також чоловік має особисто написати заяву на надання путівки за місцем роботи дружини та принести з основного місця роботи довідку про те, що він не отримував путівку від ФТВП протягом календарного року (п. 4.9 Порядку № 12). Докладніше про етапи надання путівок читайте у статті «Путівки з ФТВП працівникам та їх родичам: порядок видачі та відображення в обліку» // «БТ», 2013, № 24, с. 14.

Податковий розрахунок за ф. № 1ДФ. Спочатку дозвольте нагадати, що вартість путівки на відпочинок, оздоровлення та лікування за рахунок коштів ФТВП не входить до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу на підставі п.п. 165.1.35 Податкового кодексу України (далі — ПКУ).

Тому вартість путівки не обкладаємо ПДФО. У ф. № 1ДФ відображаємо лише частину вартості путівки, що оплачується за рахунок ФТВП. Для цієї мети використовуємо ознаку доходу «156». Вартість путівки, сплачену працівником, у ф. № 1ДФ не показуємо.

Як же оподатковувати та з якою ознакою доходу показувати вартість путівки, наданої чоловіку працівниці?

У ф. № 1ДФ частину вартості путівки чоловіка, сплачену за рахунок ФТВП, відображаємо з його реєстраційним номером та ознакою доходу («156»). Підстави для цього такі:

• чоловік працівниці є членом її сім’ї та одночасно застрахованою особою. Отже, він має повне право на соцпослуги від ФТВП у вигляді окремої путівки на оздоровлення. Причому як на своєму, так і на іншому підприємстві (за умови надання довідки);

• норми ПКУ звільняють від оподаткування вартість путівки від ФТВП, не конкретизуючи місце її видачі (п.п. 165.1.35 ПКУ). У такому випадку застосовуємо загальне правило: вартість путівки до оподатковуваного доходу чоловіка не включаємо. Навіть якщо її отримано на підприємстві дружини.

Висновок: у ф. № 1ДФ частину вартості путівки, оплаченої за рахунок ФТВП та наданої чоловіку працівниці, відображаємо з його реєстраційним номером та ознакою доходу «156».

 

Дар’я КРАВЧЕНКО

 

* Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.01 р. № 2240-III.

** Порядок отримання застрахованими особами та членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що оплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затверджений постановою ФТВП від 25.02.09 р. № 12.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць