Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Використання РРО та КОРО (РК): новий погляд на старі проблеми

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Грудень, 2013/№ 48
Друк
Відповідь на запитання

Використання РРО та КОРО (РК): новий погляд на старі проблеми

 

Запитання

Суть відповіді податківців/наша позиція

Використання РРО, відсутнього у Держреєстрі РРО

1. Чи передбачена адміністративна відповідальність за застосовування РРО(1), який не включений до Держреєстру РРО?

2. Чи мають право СГ застосовувати РРО,
які відсутні у Держреєстрі РРО?

Міндоходів говорить, що за застосовування РРО, які не включені до Держреєстру РРО(2) на фізичних осіб — підприємців накладається адмінштраф у розмірі від 34 до 85 грн., а на винних посадових осіб підприємств — від 85 до 170 грн. (ст. 1551 КУпАП (3)).

Водночас склалася така ситуація, що з незалежних від суб’єктів господарювання причин (виключення низки РРО із Держреєстру РРО) доводиться використовувати зареєстровані РРО, які виключені із Держрестру РРО.

Податківці вважають, що скасувати реєстрацію таких РРО потрібно було до 01.12.13 р. Тому слід розуміти, що з першого дня зими адмінштраф, передбачений ст. 1551 КУпАП, за використання таких РРО вже буде накладатися

Про те, що за використання РРО, не внесених до Держреєстру РРО, буде накладатися адмінштраф згідно зі ст. 1551 КУпАП, ми говорили й раніше («БТ», 2013, № 41, с. 8).

Зауважимо. Крім адмінштрафу за таке порушення суб’єктів господарювання може бути притягнуто також до відповідальності за п 1 ст. 17 Закону про РРО(4) (за непроведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним режимом роботи накладається штраф: за перше порушення — 1 грн., за друге — 100 % вартості проданих з порушеннями товарів (послуг), а за кожне наступне порушення — у п’ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями товарів (послуг))

Оновленні ПЗ діючих РРО

Чи необхідно СГ здійснювати перереєстрацію РРО у разі встановлення ПЗ для надання звітності до органів Міндохордів в електронному вигляді?

Міндоходів роз’яснює, що оскільки після оновлення ПЗ РРО не змінюються ні дані щодо фіскального номера РРО, ні індивідуальний номер платника, то проводити перереєстрацію РРО не потрібно

Що ж, такий висновок Міндоходів є дуже лояльним.

Бо, як випливає із оновленого Порядку реєстрації РРО (затверджений наказом Міндоходів від 28.08.13 р. № 417 // «БТ», 2013, № 43, с. 11), при зміні версії внутрішнього ПЗ РРО слід обов’язково перереєструвати (детальніше читайте у «БТ», 2013, № 43, с. 11). Тому, якщо ви оновлюєте програмне забезпечення на своєму РРО, радимо провести його перереєстрацію.

Зауважимо. У випадку перереєстрації РРО вам доведеться також провести перереєстрацію КОРО, зареєстровану на такий РРО

Перехід на нові форми КОРО та РК (підкатегорія 109.09 БЗ Міндоходів)

Чи можна з 18.10.13 р. продовжувати вести КОРО та РК за старими формами?

Міндоходівці заявили, що незважаючи на те, що з 18.10.13 р. почали діяти оновлені форми КОРО та РК (затверджені наказом Міндоходів від 28.08.13 р. № 417) суб’єкти господарювання, які зареєстрували такі книги до цієї дати мають право вести ці книги за старою формою

Гарне роз’яснення.

Та воно й логічно — оновлені форми КОРО і РК не дуже відрізняються від старих (детальніше про це читайте у «БТ», 2013, № 43, с. 11)

Зберігання РРО і РК (підкатегорія 109.09 БЗ Міндоходів)

Який термін зберігання КОРО та РК після їх закінчення?

Міндоходів нагадало, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій або безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі громадського харчування та послуг зобов’язані відповідно до п. 6 ст. 3 Закону про РРО зберігати використані КОРО та РК протягом трьох років після їх закінчення

Відраховувати три роки, протягом яких необхідно зберігати використану КОРО (РК), суб’єкт господарювання має від дати закінчення використання, яку зазначають на титульній (реєстраційній) сторінці КОРО (РК)

(1) Використані такі скорочення: РРО — реєстратори розрахункових операцій. КОРО — книга обліку розрахункових операцій, РК — розрахункова книжка, ПЗ — програмне забезпечення.

(2) Держреєстр РРО — Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій, затверджений наказом Мінідоходів від 18.09.13 р. № 491

(3)КУпАП — Кодекс України про адміністративні правопорушення.

(4). Закон про РРО — Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у редакції від 01.06.2000 р. № 1776-III.

 

Матеріал підготував Сергій ДЕЦЮРА

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць