Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Чи вказувати дані митної декларації в податковій накладній з 01.07.13 р.?

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Липень, 2013/№ 26
Друк
Відповідь на запитання

Чи вказувати дані митної декларації в податковій накладній з 01.07.13 р.?

Чи потрібно в податкових накладних, що складаються з 01.07.13 р., зазначати дані митної декларації?

(м. Харків)

 

Нагадаємо, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України про державну податкову службу та у зв’язку з проведенням адміністративної реформи в Україні» від 05.07.12 р. № 5083-VI (далі — Закон № 5083) було запроваджено новий обов’язковий реквізит податкової накладної (ПН) — номер і дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, увезеного на митну територію України (п.п. «ї» п. 201.1 ПКУ Податкового кодексу України, далі — ПКУ).

Тому починаючи з 12.08.12 р. (дати набуття чинності Законом № 5083) платники ПДВ до ПН, складених на постачання імпортних товарів, уже повинні були вносити зазначену інформацію. Однак ДПСУ в листі від 21.08.12 р. № 1272/0/71-12/15-3117 (далі — лист № 1272) роз’яснила, що новий реквізит слід зазначати у ПН тільки після внесення відповідних змін до форми ПН.

Згідно з п. 4 розд. ІІ «Перехідні положення» Закону № 5083 Кабміну
необхідно було протягом 3 місяців забезпечити приведення всіх нормативно-правових актів у відповідність до цього Закону, тобто форму ПН має бути доповнено відповідною графою. Однак такі зміни не відбулися.

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів» від 20.11.12 р. № 5503-VI, що набрав чинності 04.01.13 р., дію п.п. «ї» п. 201.1 ПКУ було призупинено до 1 липня 2013 року.

Минуло півроку, і настав строк, коли дата і номер митної декларації знову стали обов’язковим реквізитом ПН, а зміни до форми ПН так і не було внесено. Податкові органи поки що мовчать, а платники ПДВ знову опинилися перед дилемою: вписувати дані ВМД до ПН чи не потрібно (поки не з’явиться відповідне поле в ПН).

На нашу думку, ґрунтуючись на тих роз’ясненнях та висновках, які ми надавали раніше*, із ситуації, що склалася, є два виходи:

— або дані митної декларації не вказувати взагалі, керуючись листом № 1272;

— або вписувати таку інформацію до ПН у графі 3 «Номенклатура товарів/послуг продавця».

У першому варіанті продавець формально порушує вимоги ПКУ, але Міндоходів як правонаступник ДПСУ, найімовірніше, не звертатиме уваги на це до внесення змін до форми ПН, оскільки лист № 1272 не відкликано (хоча, безумовно, краще заручитися індивідуальною податковою консультацією з таким самим висновком).

У другому варіанті продавець виконає вимоги ПКУ, але для цього потрібні додаткові витрати часу.

Оскільки з 01.07.13 р. дата і номер митної декларації знову є обов’язковим реквізитом ПН, то ця інформація не тільки позбавляє покупця формальних підстав скаржитися на неправильне заповнення ПН, а й дасть покупцю змогу правильно заповнити ПН при подальшому продажу імпортних товарів (після зміни форми ПН).

Сподіваємося, незабаром Міндоходів надасть будь-які роз’яснення щодо зазначення даних митних декларацій у ПН або внесе відповідні зміни до її форми. До цього моменту радимо не випускати такий обов’язковий реквізит з уваги для уникнення негативних наслідків у майбутньому*.

 

Дар’я КРАВЧЕНКО

* Див. консультацію «Як підготуватися до запровадження нового обов’язкового реквізиту податкової накладної — даних митної декларації?» // «БТ», 2012, № 45, с. 33.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць