Теми статей
Обрати теми

Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків та зборів

Редакція БТ
Наказ від 27.03.2013 р. № 427

ПОРЯДОК ОБЛІКУ
 ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ:

унесено зміни

Наказ Міністерства фінансів України від 27.03.13 р. № 427

«Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків та зборів»

 

Наказом , що коментується, унесено зміни до Порядку обліку платників податків та зборів, затвердженого наказом МФУ від 09.12.11 р. № 1588 (далі — Порядок № 1588). Усі корективи мають технічний характер. До найбільш значущих можна віднести такі:

1. Унеможливлено подання з власної ініціативи документів до податкового органу для взяття на облік як юридичними, так і фізичними особами (пп. 4.1, 6.2 Порядку № 1588). Тепер узяття на облік здійснюватиметься тільки на підставі відомостей, отриманих від держреєстратора. Виняток становлять лише ті особи, щодо яких відомості про реєстрацію не містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців. У зв’язку з цим спростилася форма заяви № 5-ОПП (додаток 8 до Порядку № 1588).

2. Уточнено порядок обліку фізичних осіб, які зареєстровані як підприємці та при цьому здійснюють незалежну професійну діяльність. Відповідно до п.п. 6.7.4 Порядку № 1588 така фізична особа обліковується в органах ДПС як фізична особа — підприємець з ознакою того, що здійснює незалежну професійну діяльність. Для цього фізична особа зобов’язана подати особисто (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) або через уповноважену особу до органу ДПС за місцем постійного проживання заяву за формою № 5-ОПП з відміткою «Зміни» та копію документа, що підтверджує право фізичної особи на здійснення незалежної професійної діяльності.

У довідці за формою № 4-ОПП для фізичної особи, котра зареєстрована як підприємець та при цьому здійснює незалежну професійну діяльність, перед прізвищем, ім’ям та по батькові обов’язково проставляється: «Фізична особа — підприємець» і вказується вид професійної діяльності, наприклад «Фізична особа — підприємець, адвокат».

3. Передбачено, що аналізувати інформацію про діючих платників податків податківці можуть як за результатами звірянь, так і на підставі інформації від третіх осіб (п. 13.5 Порядку № 1588). І якщо буде встановлено, що юридична особа (відокремлений підрозділ юридичної особи, фізична особа — підприємець) за даними Єдиного державного реєстру має статус такої, що здійснює діяльність і при цьому не перебуває на обліку або знята з обліку у відповідному органі ДПС, то буде вжито заходів щодо отримання відповідних відомостей від державного реєстратора і взяття на облік такого платника податків.

4. Приведено термінологію, що пов’язана з обліком угод про розподіл продукції, у відповідність до оновлених положень Податкового кодексу України. Передбачено, що реєстраційний (обліковий) номер платника присвоюється інвесторам (операторам) за угодами про розподіл продукції (абз. «в» п. 2.4 Порядку № 1588). Інвестору (оператору) після узяття на облік угоди про розподіл продукції органом ДПС надсилається Свідоцтво про реєстрацію інвестора та угоди про розподіл продукції як платника податків (п. 3.10 Порядку № 1588).

Решта правок зацікавлять переважно працівників податкових органів. Так, у Порядку № 1588 відновили посилання на змінені нормативні документи: Перелік типових документів, що створюються в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затверджений наказом Мін’юсту від 12.04.12 р. № 578/5, а також викладений у новій редакції Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (редакція від 22.12.11 р. № 4212-VI).

Крім того, чіткіше сформульовано порядок деяких дій, пов’язаних з обліком платників податків.

Наказ , що коментується, набирає чинності з дня офіційного опублікування (на момент підготовки номера не опубліковано*).

 

Влада КАРПОВА

 

* За інформацією бюлетеня «Офіційний вісник України», опублікування очікується 04.06.13 р. (http://ovu.com.ua/news).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі