Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Контроль банку за сплатою 1/3 ЄВС: міндоходівський Порядок замінив пенсійний

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Жовтень, 2013/№ 40
Друк
Наказ від 09.09.2013 р. № 453

КОНТРОЛЬ БАНКУ ЗА СПЛАТОЮ 1/3 ЄВС:

міндоходівський Порядок замінив пенсійний

Наказ Міністерства доходів і зборів України від 09.09.13 р. № 453

«Про затвердження Порядку прийняття банками до виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати»

 

Наказом, що коментується, Міндоходів затвердило Порядок прийняття банками до виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати (далі — Порядок № 453). Це замінник пенсійного Порядку від 27.09.10 р. № 21-3 (чинний з 2011 року).

Норми цього Порядку вас не стосуються, якщо ви подаєте до банку платіжні документи на сплату ЄВС у сумі не менше 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної у грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах.

Якщо ж ви несете до банку платіжку на ЄВС у сумі менше ніж 1/3 від виплачуваної при цьому зарплати, то без застосування норм Порядку № 453 вам не обійтися. Важливий нюанс. Усі питання, передбачені Порядком № 453, ви погоджуєте вже не з ПФУ, а  з органом Міндоходів (у своїй податковій).

Порівняємо «старий» Порядок № 21-3 із «новим» Порядком № 453. І що ми бачимо? Кардинальних відмінностей немає. Зміна стосується лише підприємств, що не застосовують норми цього Порядку, — вони зазначені в п. 1 (їх список не змінився: підприємства УТОГ, УТОС тощо). Вони, як і раніше, повинні підтверджувати банку свій особливий статус щороку на 1 січня. Але! На підтвердження свого особливого статусу раніше вони надавали банку довідку, яку видавав їм ПФУ. Тепер же податківці, на відміну від ПФУ, не видаватимуть їм довідки про їх статус. Їм тепер потрібно буде подати до банку документи реєстрації, з яких банку буде зрозуміло, з ким він має справу.

Інших відмінностей немає. Для вашої зручності у Шпаргалці бухгалтера (с. 21 цього номера) ми навели схему роботи Порядку № 453.

Порядок набрав чинності з 1 жовтня 2013 року.

 

Вікторія ЗМІЄНКО

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі