(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 28
  • № 27
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
14/15
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Серпень , 2014/№ 32

Військовий збір: об’єкт і база оподаткування

Які виплати обкладають військовим збором?

Згідно з п.п. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ об’єктом обкладення військовим збором (далі — ВЗ) є:

• доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховують (виплачують, надають) платникові у зв’язку з трудовими відносинами.

Майте на увазі: для цілей ПКУ лікарняні й дивіденди, нараховані на користь фізичних осіб за акціями чи іншими корпоративними правами, що мають статус привілейованих або інший статус, який передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів, також є заробітною платою;

• виплати й винагороди за договорами цивільно-правового характеру, за якими надаються послуги (виконуються роботи), тобто виплати й винагороди за договорами підряду* і договорами про надання послуг**;

виграші в державну і недержавну грошову лотерею;

виграші гравців (учасників), отримані від організатора азартної гри.

* Відповідно до ст. 837 ЦКУ за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням іншої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу.

** Згідно зі договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов’язується за завданням іншої сторони (замовника) надати послугу, що споживається у процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов’язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором (ст. 901 ЦКУ).

Виплати за іншими цивільно-правовими договорами (купівлі-продажу, оренди рухомого/нерухомого майна, комісії тощо), а також виплати за цивільно-правовими договорами самойзанятим особам (у тому числі підприємцям) у межах здійснюваної ними господарській діяльності, не є об’єктом обкладення ВЗ.

 

Чи потрібно при визначенні бази обкладення військовим збором зменшувати нараховані суми зарплати на суми ПДФО, ЄСВ та ПСП (за наявності права на неї)? Як визначити базу обкладення військовим збором, якщо дохід надається в натуральній формі?

 

 

База обкладення ВЗ — це сума нарахованого доходу, зазначеного як об’єкт оподаткування. Отже, при визначенні бази обкладення ВЗ доходи, що є об’єктом обкладення ВЗ, не зменшуються на суми утриманих з них ПДФО, ЄСВ, інших платежів, а також ПСП (за наявності права на неї).

Якщо податковий агент здійснює будь-які виплати, що обкладаються ВЗ, у натуральній формі (наприклад, розраховується з фізичною особою — підрядником матеріалами за виконані роботи), то базою обкладення ВЗ буде вартість доходу в негрошовій формі, розрахована за звичайними цінами, з урахуванням натурального коефіцієнта. Річ у тім, що податковий агент при нарахуванні доходу має врахувати вимоги п. 164.5 ПКУ, тобто застосувати натуральний коефіцієнт, що обчислюється за формулою:

К = 100 : (100 - Сп),

де К — коефіцієнт;

Сп — ставка ПДФО, установлена для таких доходів на момент нарахування.

Розмір цього коефіцієнта дорівнює:

• 1,111111 — при ставці ПДФО 10 %;

• 1,176471 — при ставці ПДФО 15 %;

• 1,204819 — при ставці ПДФО 17 %.

військовий збір, об’єкт оподаткування, база оподаткування додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті