(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 34
  • № 32
  • № 31
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
8/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Серпень , 2014/№ 33

Дивіденди від платника ФСП: прибуткова дилема -«включати чи не включати»

Лист Міндоходів України від 20.06.14 р. № 14644/7/99-99-19-02-02-17

У листі, що коментується, податківці дійшли висновку, що платники податку на прибуток повинні включати в дохід суму дивідендів, отриманих від платників ФСП. Основний аргумент: ФСПшники не є платниками податку на прибуток. Аналогічну точку зору було викладено в консультації з категорії 102.15 ЗІР ДФСУ (нечинній з 01.01.14 р.).

Логічний ланцюжок позиції міндоходівців ви бачите на схемі.

 

Схема

 

У принципі логіка в цьому є, оскільки платник ФСП у будь-якому випадку не сплачує авансовий внесок (абз. 3 п.п. 153.3.2 ПКУ).

Водночас виникає запитання: якою логікою керувалися податківці, коли в листі від 21.08.13 р. № 5105/10/06-2-20 роз’яснювали, що прибутківці не включають у дохід дивіденди від інститутів спільного інвестування, які також не сплачують авансовий внесок при виплаті дивідендів.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
ФСП, дивіденди додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті