(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 32
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 28
  • № 27
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
9/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Серпень , 2014/№ 33

Бюджетне відшкодування ПДВ «живе окремо» від прибуткових авансів

Лист Міндоходів України від 27.06.14 р. № 15323/7/99-99-19-03-01-17

Лист, що коментується, — чергове керівництво для податківців, які мають справу з ПДВ та податком на прибуток. Але, як це зазвичай буває, зиск є і для самих платників податків.

Більший інтерес становить додаток до листа Інструкційні матеріали з питань авансової сплати податку на прибуток підприємств та відшкодування податку на додану вартість (далі — Інструкція). До Інструкції міндоходівці хутенько переписали з ПКУ:

•  хто сплачує авансові внески з податку на прибуток, а хто від них звільнений (п. 57.1 ПКУ);

•  хто має та не має права на бюджетне відшкодування ПДВ*, у тому числі автоматичне — за скороченою процедурою (ст. 200 ПКУ).

* Усі подробиці ви знайдете у статтях «Бюджетне відшкодування ПДВ: як отримати свої кровні з бюджету» // «БТ», 2014, № 30, с. 35, «Від’ємне значення в декларації з ПДВ: заповнюємо додаток Д2 правильно» // «БТ», 2014, № 27, с. 15. Щодо прийдешніх з 01.01.15 р. змін інформацію знайдете в попередньому номері на с. 18.

Головний висновок розмістився наприкінці Інструкції: ПКУ не встановлює залежності права на отримання бюджетного відшкодування ПДВ від статусу платника авансових внесків з податку на прибуток. Тому відсутність авансів (у прибутківців зі списку звільнених від їх сплати) або їх розмір не можуть бути підставою для прийняття рішення про надання або відмову в наданні бюджетного відшкодування (у тому числі автоматичного).

Від себе додамо: декларації, в яких заявлено бюджетне відшкодування ПДВ, податківці обробляють у порядку, описаному в Регламенті № 522**.

** Регламент обробки податкових декларацій з ПДВ, за якими нараховано від’ємне значення та/або задекларовано бюджетне відшкодування ПДВ, затверджений наказом ДПСУ від 19.06.12 р. № 522.

бюджетне відшкодування ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті