Лист, що коментується, — чергове керівництво для податківців, які мають справу з ПДВ та податком на прибуток. Але, як це зазвичай буває, зиск є і для самих платників податків.
Більший інтерес становить додаток до листа — Інструкційні матеріали з питань авансової сплати податку на прибуток підприємств та відшкодування податку на додану вартість (далі — Інструкція). До Інструкції міндоходівці хутенько переписали з ПКУ:
• хто сплачує авансові внески з податку на прибуток, а хто від них звільнений (п. 57.1 ПКУ);
• хто має та не має права на бюджетне відшкодування ПДВ*, у тому числі автоматичне — за скороченою процедурою (ст. 200 ПКУ).
* Усі подробиці ви знайдете у статтях «Бюджетне відшкодування ПДВ: як отримати свої кровні з бюджету» // «БТ», 2014, № 30, с. 35, «Від’ємне значення в декларації з ПДВ: заповнюємо додаток Д2 правильно» // «БТ», 2014, № 27, с. 15. Щодо прийдешніх з 01.01.15 р. змін інформацію знайдете в попередньому номері на с. 18.
Головний висновок розмістився наприкінці Інструкції: ПКУ не встановлює залежності права на отримання бюджетного відшкодування ПДВ від статусу платника авансових внесків з податку на прибуток. Тому відсутність авансів (у прибутківців зі списку звільнених від їх сплати) або їх розмір не можуть бути підставою для прийняття рішення про надання або відмову в наданні бюджетного відшкодування (у тому числі автоматичного).
Від себе додамо: декларації, в яких заявлено бюджетне відшкодування ПДВ, податківці обробляють у порядку, описаному в Регламенті № 522**.
** Регламент обробки податкових декларацій з ПДВ, за якими нараховано від’ємне значення та/або задекларовано бюджетне відшкодування ПДВ, затверджений наказом ДПСУ від 19.06.12 р. № 522.