«Зарплатні» проценти з ПДФО «не дружать»: НБУ відокремив «зарплатні» та соціальні рахунки

В обраному У обране
Друк
Національний банк України, Жиленко Катерина
Бухгалтерський тиждень Серпень, 2014/№ 34
Постанова Правління НБУ від 18.08.14 р. № 499 «Про внесення зміни до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах»

Сьогодні проценти на поточні банківські рахунки, на які зараховуються виключно зарплата, стипендії, пенсії, соцдопомога та інші соцвиплати, не обкладаються ПДФО (пп. 164.2.8 і 1645.1.41 ПКУ). Податковими агентами є банки, кредитні спілки, які їх нараховують*.

* Як проценти за зарплатними рахунками «кочували» до об’єкта обкладення ПДФО і назад, читайте у «БТ», 2014, № 15, с. 15, № 32, с. 6.

Щоб остаточно виділити звільнені від ПДФО проценти, НБУ прописав окремі правила роботи із зар­платними та соціальними рахунками в новому п. 6.9 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах від 12.11.03 р. № 492.

Так, для зарахування зарплати і соцвиплат банки відкривають окремі поточні рахунки фізичних осіб. Причому роблять це за заявою фізичної особи, заповненої за формою з додатка 5 до Інструкції (юридичні особи, відкриваючи рахунки на ім’я фізичних осіб, заповнюють заяву за формою з додатка 6). У рядку «Додаткова інформація» потрібно вказати, що рахунок відкривається для зарахування зарплати й соцвиплат.

Добре, що можна використовувати рахунки, які вже діють. Єдиний крок — підписати додатковий договір до договору банківського рахунка, в якому зазначити, що раху­нок використовується для зарахування зарплати і соцвиплат.

Постанова є чинною з дня опуб­лікування. На офіційному сайті НБУ опублікована 22.08.14 р. (лист НБУ від 18.08.14 р. № 25-110/45476).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити