(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 33
  • № 32
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 28
  • № 27
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
16/21
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Серпень , 2014/№ 34

Експрес-відповіді на ваші ФОП-запитання: товарний чек, документи на товар

 

Запитання

Відповідь

Що має містити товарний чек, виданий ФОП-єдиноподатником, щоб ФОП міг не видавати видаткову накладну?

Почнемо з того, що це запитання, як то кажуть, «із бородою». Благо, останні кілька років лінія податківців не змінюється. Це вселяє надію, що найближчими роками змін також не буде.

Отже, податківці визнають, що госпсуб’єкти, звільнені від застосування РРО (у тому числі ФОП-єдиноподатники), мають право виписувати товарні чеки довільної форми.

Але ця форма таки не зовсім довільна.

Товарний чек повинен містити напис «Товарний чек» і за змістом відповідати вимогам п. 3.2 Положення про форму і зміст розрахункових документів від 01.12.2000 р. № 614 (див. категорію 109.10 ЗІР ДФСУ). Тож у товарному чеку мають бути всі реквізити фіскального чека, за винятком фіскального номера РРО та напису «Фіскальний чек»!

Для наочності перелічимо обов’язкові реквізити, які хочуть бачити в товарному чеку податківці:

• назва та адреса господарської одиниці;

• для платників ПДВ — ІПН платника ПДВ, перед яким проставлено великі літери «ПН»;

• для неплатників ПДВ — ідентифікаційний номер щодо ПДФО, перед яким ставлять великі літери «ІД»;

• якщо кількість придбаного товару (отриманої послуги) не дорівнює одиниці виміру, то кількість, вартість придбаного товару (отриманої послуги);

• вартість одиниці виміру товару (послуги);

• найменування товару (послуги);

• літерне позначення ставки ПДВ праворуч від вартості товару (послуги);

• позначення форми оплати (готівкою, карткою, у кредит, чеками тощо) та суму коштів за цією формою оплати;

• загальна вартість придбаних товарів (послуг) за чеком, перед якою записується слово «СУМА» або «РАЗОМ»;

• для платників ПДВ окремим рядком — літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальна сума ПДВ щодо всіх зазначених у чеку товарів (послуг), на початку рядка — великі літери «ПДВ»;

• порядковий номер товарного чека;

• дата (день, місяць, рік) проведення розрахункової операції.

Усе це добре. Але податківці тут явно говорять про роздріб. А запитання, скоріше, поставлено стосовно розрахунків із покупцями — суб’єктами господарювання, яким потрібен «безпроблемний» первинний документ.

Останній, у свою чергу, має містити всі обов’язкові реквізити, перелічені, зокрема, у п. 2 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р. № 996-XIV: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції та правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Отже, потрібні ще, як мінімум, П. І. Б. підприємця, посада та підпис особи, яка здійснила операцію

Які документи мають бути у ФОП-єдиноподатника в торговельній точці, зокрема, на імпортний товар? Чи потрібні прибуткові накладні?

На документальне питання можна дивитися «крізь призму» різних штрафних санкцій. Податківці сьогодні націлені на «важкий» штраф згідно з п. 121.1 ПКУ в розмірі 510 грн. (при повторному протягом року порушенні — 1020 грн.) за незбереження первинних документів. На цей момент податківці звернули увагу в роз’ясненні з категорії 107.12 ЗІР ДФСУ.

Саме з цього роз’яснення зрозуміло, що фіскали ще й мають намір вважати «бездокументні» товари покупками у звичайних фізичних осіб (непідприємців) і штрафувати за неутримання/несплату ПДФО згідно з п. 127.1 ПКУ в розмірі 25 % (50 %, 75 %) від ненарахованої/несплаченої суми ПДФО з нарахуванням пені відповідно до п.п. 129.1.1 ПКУ.

Таким чином, ФОП перш за все повинен мати документи, які підтверджують, що товар було куплено у ФОП або юридичної особи.

Це переплітається з вимогами пп. 5 і 6 ст. 8 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» від 02.12.10 р. № 2735-VI, згідно з якими продавець має зберігати і пред’являти на вимогу органів ринкового нагляду документацію, що дозволяє ідентифікувати ту особу, котра поставила йому товар.

Такими документами можуть бути накладні на товар чи інші первинні документи.

Що стосується імпортної специфіки, то на товар потрібно мати: документи про відповідність товарів українським стандартам, технічним регламентам (копія сертифіката відповідності/копія свідоцтва про визнання відповідності/копія декларації про відповідність); висновок державної санепідекспертизи або міжнародний ветеринарний сертифікат.

Оформляти прибуткові накладні на товар для ФОП не обов’язково

ФОП, товарний чек додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті