Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Військовий збір: продовжуємо уточнювати деталі

Кравченко Дар’я
Бухгалтерський тиждень Серпень, 2014/№ 34
Друк
Дайте, будь ласка, відповідь на такі запитання щодо сплати військового збору (ВЗ): 1) чи сплачувати ВЗ при виплаті авансу? 2) чи розподіляти зарплату за серпень 2014 року для цілей сплати ВЗ на неоподатковувану (1 – 2 серпня) та оподатковувану (3 — 31 серпня) частини? 3) чи обкладати ВЗ компенсацію за невикористану відпустку?

Запитання 1. Так, при виплаті авансу необхідно сплачувати ВЗ. Розповімо чому.

Почнемо з того, що згідно з п. п. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ одним з об’єктів обкладення ВЗ є доходи у формі заробітної плати.

А що таке аванс? Авансом прийнято називати зарплату за першу половину місяця, вимоги до розміру якої прописані у ст. 24 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВР.

При цьому жодних додаткових вимог про те, що ВЗ необхідно утримувати при виплаті зарплати за другу половину місяця, п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ не встановлює. Сплачувати ВЗ до бюджету потрібно при кожній виплаті оподатковуваного доходу (п.п. 168.1.2 ПКУ) — як при виплаті зарплати у вигляді авансу, так і при остаточному розрахунку за місяць.

І пам’ятайте! Банки прийматимуть платіжні документи на виплату авансу тільки за умови одночасного надання розрахункового документа на перерахування збору до бюджету (за аналогією з ПДФО). Інформацію про граничні строки сплати ВЗ ви зможете знайти у «БТ», 2014, № 32, с. 15.

Запитання 2. Вважаємо, що розподіляти зарплату не потрібно. Підтвердження знаходимо в неофіційних роз’ясненнях податківців. ВЗ необхідно утримувати з усієї суми серпневої зарплати. Пояснимо чому.

Так, дійсно, Закон України від 31.07.14 р. № 1621-VI (яким і було запроваджено ВЗ), набрав чинності 03.08.14 р. Саме ця дата стала «точкою відліку», з якої необхідно утримувати і перераховувати до бюджету ВЗ. Тому ви могли подумати, що частина зарплати (за 1 і 2 серпня) під обкладення ВЗ не підпаде.

Але є один нюанс! ВЗ утримують із сум оподатковуваного доходу, нарахованого після 03.08.14 р. Доходи, які були нараховані до 03.08.14 р., але виплачені після зазначеної дати, збором не обкладаються (категорія 132.02 ЗІР ДФСУ).

А оскільки зарплату за серпень буде нараховано після 03.08.14 р., то під оподаткування підпадає вся її сума (01.08.14 р. — 31.08.14 р.)

Про те, як відобразити операції з нарахування і виплати зарплати за серпень 2014 року в податковому та бухгалтерському обліку, ви зможе дізнатися з «БТ», 2014, № 32, с. 14.

Запитання 3. Так, компенсацію за невикористану відпустку необхідно обкладати ВЗ. Розповімо чому.

Як ви вже знаєте, одним з об’єктів обкладення ВЗ є доходи у формі зарплати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, інших виплат і винагород, які нараховують (виплачують, надають) платникові у зв’язку з трудовими відносинами (п. п. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).

А що таке компенсація за невикористану відпустку?

Заглянемо до Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.01.04 р. № 5.

Наша компенсація, зазначена в п.п. 2.2.12 цієї Інструкції, включається до фонду оплати праці як додаткова зарплата.

Отже, по суті, це зарплата, визначення якої знаходимо у п.п. 14.1.48 ПКУ (у формі № 1ДФ ми показуємо її з ознакою доходу «101» (докладну інформацію ви знайдете у «БТ», 2014, № 33, с. 11–12).

Таким чином, немає сумнівів, що компенсацію за невикористану відпустку необхідно обкладати ВЗ.

Але пам’ятайте! Такі виплати підлягають обкладенню ВЗ тільки в тому випадку, якщо вони були нараховані 03.08.14 р. та пізніше.

Додатково про виплати, що підпадають під обкладення ВЗ, читайте у «БТ», 2014, № 33, с. 20. Також див. наступну сторінку номера.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць