Збір за першу реєстрацію ТЗ: знайомтеся з новою формою Розрахунку
Наказ Міндоходів України від 05.12.13 р. № 767
«Про затвердження форми Розрахунку суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів»
А Міндоходів усе міняє «шило на мотовило». Цього разу справа дійшла до Розрахунку суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів.
Що ж змінилося, окрім затверджуючого наказу в шапці?
Звичайно, органи ДПС замінили на органи доходів і зборів.
Але є й важливі правки. Графи 6 і 8 розділу «Відомості про об’єкт оподаткування та суми збору за першу реєстрацію транспортного засобу» поділили на два поля (вздовж). Тепер у першому полі графи 6 зазначаємо номер одиниці виміру об’єкта оподаткування (наприклад, об’єм циліндрів двигуна (см3) — 1), а у другому — кількість цих одиниць. У полі 1 графи 8 — коефіцієнт згідно з п. 234.4 ПКУ (наприклад, для нового ТЗ — 1), у другому — суму збору.
До того ж з’явилося нове спецполе, в якому нам із вами доведеться вказувати зміст доповнення до декларації. Нагадаємо: п. 46.4 ПКУ дозволяє подати таке доповнення в довільній формі, якщо ви вважаєте, що форма Розрахунку збільшує або зменшує ваші податкові зобов’язання всупереч нормам ПКУ.
Підписувати Розрахунок тепер зможуть не лише сам керівник та головний бухгалтер, а й уповноважені на виконання їх обов’язків особи.
Нагадаємо: Розрахунок подають юридичні особи, які здійснюють першу реєстрацію ТЗ в Україні. Відзвітувати потрібно протягом 10 днів після такої реєстрації (пп. 231.1, 239.2 ПКУ).
«Відколи» використовувати нову форму Розрахунку? Тут усе просто: Розрахунок за новою формою подавайте з дня набуття чинності наказом.
Наказ набирає чинності з дня офіційного опублікування (на день підготовки номера не опублікований).