Теми статей
Обрати теми

7-відсотковий ПДВ для медвиробів: новий перелік за принципом «від поодинокого до загального»

Кабінет Міністрів України
Постанова КМУ від 01.07.14 р. № 216 «Про затвердження переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню ПДВ за ставкою 7 відсотків»

Нагадаємо: постановою від 23.04.14 р. № 118 КМУ затвердив тимчасовий перелік медвиробів, постачання та імпорт яких обкладаються ПДВ за ставкою 7 % («БТ», 2014, № 18, с. 7). Той перелік втратив чинність з 01.07.14 р., і з цієї дати діє новий перелік, затверджений постановою*, що коментується.

* Справедливості заради зауважимо, що постанови КМУ набирають чинності не раніше дати опублікування. Кабмін цей момент «проспав» — постанова, що коментується, опубликована лише 02.07.14 р. у газеті «Урядовий кур’єр». Як у зв’язку з цим розвиватимуться події – не зрозуміло. Сподіваємося, що на момент із запізнілим опублікуванням контролери заплющать очі та вважатимуть, що новий перелік дійсно запрацював з 01.07.14 р.

Важливо! Новий перелік сформовано за абсолютно іншим принципом: конкретні назви замінили на прив’язку до понять медвиробів, наведених у Техрегламентах, затверджених постановами КМУ від 02.10.13 р. № 753, 754 і 755.

Отже, за ставкою ПДВ 7 % оподатковуються постачання та імпорт тих медвиробів, що відповідають двом критеріям.

Критерій 1. Медвиріб має відповідати визначенням (одному чи відразу декільком):

1) «активний медичний виріб, який імплантують» із п.п. 2 п. 2 Технічного регламенту щодо активних медичних виробів, які імплантують № 755. Це активні медвироби (тобто робота яких залежить від електрики чи іншого джерела енергії, окрім згенерованої людським організмом або гравітацією), призначені для повного або часткового введення в тіло пацієнта хірургічним чи іншим медичним шляхом або через природний отвір, який має залишатися в тілі після закінчення процедури введення. Наприклад, електрокардіостимулятори;

2) «медичний виріб» із п.п. 9 п. 2 Технічного регламенту № 753 щодо медичних виробів — будь-який інструмент, апарат, прилад, пристрій, програмне забезпечення, матеріал або інший виріб, що застосовуються як окремо, так і в поєднанні між собою (включаючи спеціальне ПЗ для діагностичних та/або терапевтичних цілей та необхідне для належного функціонування медвиробу), призначені для:

• діагностики, профілактики, моніторингу, лікування або полегшення перебігу хвороби, травми чи інвалідності або їх компенсації;

• дослідження, заміни, видозміни або підтримання анатомії чи фізіологічного процесу;

• контролю процесу запліднення.

Як бачите, це доволі широке поняття, до якого входять рентгенапарати і фотоплівка для них, бандажі, імплантати, протези, стоматологічне обладнання та інші медвироби;

3) «медичний виріб для діагностики in vitro (клінічної лабораторної діагностики)» із п.п. 9 п. 2 Технічного регламенту щодо медичних виробів для діагностики in vitro № 754 , зокрема реагент, калібратор, контрольний матеріал, набір, інструмент, апаратура, обладнання або система, які застосовуються як окремо, так і в поєднанні між собою для дослідження зразків (крові та тканин) у лабораторіях «у пробірці».

Зверніть увагу! Продукція, що підпадає під визначення медвиробів з інших нормативно-правових актів, але не відповідає наведеним трьом, не включається до 7-відсоткового переліку.

Критерій 2. Потрібно мати документ, який підтверджує, що продукція дійсно є медвиробом:

1) свідоцтво про держреєстрацію медвиробу або підтвердження про держреєстрацію медвиробу — для виробів, які пройшли процедуру держреєстрації в установленому порядку;

2) декларація про відповідність — для медвиробів, що пройшли процедуру оцінки відповідності згідно з Техрегламентами № 753, 754 і 755;

3) заяву про медвироби особливого призначення — для медвиробів, виготовлених на замовлення або призначених для оцінки (дослідження) характеристик відповідно до Техрегламентів № 753, 754 і 755.

Висновок: тепер ви самостійно мусите визначити, яку ставку ПДВ застосовувати при постачанні медвиробів, виходячи з характеристик медвиробу та наявності підтвердних документів.

Теги ПДВ
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі