ППЄП добровільно використовує РРО: Держспоживінспекція лояльна до відсутності термінала

В обраному У обране
Друк
Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів
Бухгалтерський тиждень Липень, 2014/№ 29
Лист Держспоживінспекції України від 05.05.14 р. № 2565-3-11/8

Кожен підприємець на ЄП знає, що він може не застосовувати РРО у своїй діяльності (п. 296.10 ПКУ, п. 6 ст. 9 Закону про РРО). Як наслідок, такі особи також можуть не встановлювати платіжні термінали* (ПТ).

Водночас ППЄПи можуть на свій розсуд використовувати РРО, не переводячи апарати у фіскальний режим (для полегшення ведення обліку).

Запитання: чи повинні такі ППЄПи, які добровільно використовують РРО, установлювати й ПТ?

Міндоходівці у листі від 26.02.14 р. № 3737/6/99-99-18-03-01-15 («БТ», 2014, № 16, с. 6) буквально трактують законодавство та відповідають: так, повинні!

А тепер дамо слово Держспоживінспекції. І хоча прямої відповіді немає, між рядків убачається цілком лояльна позиція. Адже недаремно згадано ст. 19 Конституції України: підґрунтя правового порядку в Україні — ніхто не може бути змушений робити те, що не передбачено законодавством.

Простіше кажучи: ППЄПи не зобо­в’язані застосовувати РРО, отже, і не зобов’язані встановлювати ПТ, навіть якщо використовують РРО добровільно.

Будьте обережні! Якщо працівники Держспоживінспекції й не визнають за порушення відсутність ПТ, то значний адмінштраф загрожує винним особам уже від податківців (1700 — 3400 грн., а за повторне порушення протягом року — 8500 — 17000 грн. згідно зі ст. 16315 КпАП). А останні, як уже зазначалося, вимагають наявності ПТ у всіх користувачів РРО, у тому числі добровільних.

 

* Листи Міндоходів від 29.04.13 р. № 2397/5/99-99-18-05-16 та Мінекономрозвитку від 07.05.13 р. № 3502-06/16081-12 («БТ», 2013, № 28, с. 9).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити