(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 29
  • № 28
  • № 27
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
22/22
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Липень , 2014/№ 30

Розрахунки із кримськими партнерами: «не можна» й «можна»

Лист НБУ від 01.07.14 р. № 25-112/34154

Чимало «материкових» українських госпсуб’єктів продовжують працювати із кримськими контрагентами. Серйозна перешкода — неможливість розраховуватися із кримським бізнес-партнером, якщо в нього немає рахунка в «материковому» українському банку. Адже українським банкам заборонили співпрацювати з українськими/іноземними банками, іншими кредитними/фінансовими установами, які розташовані та/або працюють на території АР Крим та м. Севастополь (п. 4 постанови Правління НБУ від 06.05.14 р. № 260).

Важливо! Уже «в дорозі» законодавче рішення. Так, законопроект від 06.06.14 р. № 4032а дозволяє проводити безготівкові розрахунки (перекази) між Кримом та материковою Україною, але тільки у гривнях або вільно конвертованій валюті.

Зверніть увагу: безготівкові розрахунки в російських рублях будуть «поза законом». Законопроект прийнято за основу зі скороченим строком підготовки, але на цьому він і «завис».

Законний вихід: оформити розрахунок із кримським партнером (постачальником або покупцем) можна за допомогою договору відступлення права вимоги боргу або переведення боргу (див. схему нижче).

 

Відступлення права вимоги боргу або переведення боргу
як спосіб розрахунку із кримським контрагентом

Відступлення права вимоги додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
22/22
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті