«Розкручуємо» веб-сайт: податкові витрати та їх підтвердження

Редакція БТ
Бухгалтерський тиждень Червень, 2014/№ 26
В обраному У обране
Друк
Лист від 26.02.2014 р. № 4132/5/99-99-19-03-02-16

«Розкручуємо» веб-сайт: податкові витрати та їх підтвердження

Лист Міндоходів України від 26.02.14 р. № 4132/5/99-99-19-03-02-16

 

Одна з ознак того, що бізнес крокує в ногу з часом, — наявність власного веб-сайту. Про те, як його розробити і пристроїти в обліку, ви дізналися з «БТ», 2014, № 6, с. 28. Там ми також приділили трохи уваги просуванню сайту.

«Розкрутити» сайт можна через контекстну рекламу, просування сайту на першу сторінку в пошуковій системі (SEO), рекламу в соціальних мережах (SMM).

Чи можна таке просування сайту вважати рекламою та відповідно включати понесені витрати до складу податкових витрат на збут?

Міндоходів радує. Так, послуги з просування сайту за своєю сутністю є послугами маркетингу, а їх вартість включається до витрат на збут (абз. «г» п.п. 138.10.3 ПКУ).

Важливо пам’ятати! Витрати мають бути пов’язані з господарською діяльністю та документально підтверджені* (п. 138.2 ПКУ). Господар сайту замислиться: які документи потрібно отримати від виконавця «розкручування» та наскільки детально в них має бути розписано зміст отриманих послуг? Тут податківці особливо не командують. Тільки відзначають: ні Закон про бухоблік, ні Положення № 88** не встановлюють ступінь деталізації змісту й обсягу господарських операцій. Це вирішують виконавець та замовник самостійно. Головне, щоб первинні документи повною мірою розкривали зміст господарської операції та ідентифікували пов’язані з нею активи, зобов’язання, доходи або витрати, містили всі обов’язкові реквізити.

 

* Податківці підтверджують це в УПК щодо віднесення витрат на оплату маркетингових та рекламних послуг до складу витрат, затвердженій наказом ДПСУ від 15.02.12 р. № 123 («БТ», 2012, № 10, с. 4).

** Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку від 24.05.95 р. № 88.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд