Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Довіреність на отримання ТМЦ: чи є життя у 2015 році?

Міністерство фінансів України, Жиленко Катерина, Шпакович Микола
Бухгалтерський тиждень Листопад, 2014/№ 44
Друк
Наказ Мінфіну України від 30.09.14 р. № 987 «Про внесення зміни до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку…»

Мінфін скасував свій наказ від 16.05.96 р. № 99, яким затверджено Інструкцію про порядок реєстрації виданих, повернутих і використаних довіреностей на одержання цінностей. У ньому, нагадаємо, знаходилася й форма так званої мінфінівської довіреності (типова форма № М-2).

Що ж це? У 2015 рік ми з вами ввійдемо без довіреності на отримання ТМЦ?

Правильніше сказати — без обов’язкової її форми та правил застосування. Водночас саму довіреність «ховати» ще рано.

Мінфін вписав «ім’я» довіреності до Положення № 88*. Тепер безпосередньо в ньому зазначено таке:

«Повноваження на здійснення господарської операції особи, яка в інтересах юридичної особи або фізичної особи — підприємця одержує основні засоби, запаси, нематеріальні активи, грошові документи, цінні папери та інші товарно-матеріальні цінності згідно з договором, підтверджуються відповідно до законодавства. Такі повноваження можуть бути підтверджені, зокрема, письмовим договором, довіреністю, актом органу юридичної особи тощо.»

* Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затверджене наказом Мінфіну від 24.05.95 р. № 88.

Отже, довіреність, як і раніше, матиме право на життя, але перейде в добровільну площину. У тому числі стануть можливими відступи від форми, строків дії тощо.

Як нам здається, «за інерцією» більшість суб’єктів продовжать застосовувати довіреності, оскільки вони інтегровані у процес виписування ТТН, видаткової накладної і мало кому захочеться ці процеси перебудовувати. Але потрібно бути готовим до того, що представник одержувача матцінностей може «заявитися» з якимось іншим «папірцем». Тому питання видачі матцінностей краще завчасно погоджувати з їх одержувачами.

Наказ набере чинності з 01.01.15 р.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць