(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 47
  • № 46
  • № 45
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
7/19
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Листопад , 2014/№ 44

ППЄП групи 2 захворів: як отримати допомогу й не платити ЄП

http://tinyurl.com/yy5crsy7
Лист Головного управління Міндоходів України у м. Києві від 23.04.14 р. № 832/0/26-15-17-03-14

Хворіти ніхто не любить. Але для єдиноподатників груп 1 і 2, у яких немає найманих працівників, є дві підбадьорливі «пілюлі»: допомога по тимчасовій непрацездатності і звільнення від сплати ЄП.

Але! Щоб отримати ці «пілюлі», потрібно виконати низку умов.

Важливо! Сплати ЄСВ за базовою ставкою 34,7 % вистачить лише для отримання пенсії та допомоги по безробіттю. Сподіватися на допомогу по тимчасовій непраце­здатності ви зможете, тільки якщо зареєструєтеся добровільним платником ЄСВ за ставкою 36,6 або 38,11 % (докладніше читайте у «БТ», 2014, № 7, с. 40).

 

 

 

* Порядок страхування осіб на добровільних засадах, затверджений постановою правління ФТВП від 02.06.05 р. № 62.

 

Тепер про звільнення від сплати ЄП. Таке право дає п. 295.5 ПКУ, але тільки якщо ППЄП хворіє 30 календарних днів і більше.

 

 

 

Без відповіді податківців залишається запитання: а що як ППЄП захворів після 20-го числа місяця, наприклад з 24 вересня по 27 жовтня? Вважаємо, у такому випадку він не повинен втрачати звільнення від сплати ЄП у місяці закінчення хвороби, тобто у жовтні. Адже за вересень ЄП уже сплачено (нагадаємо: щомісячні ЄП-аванси сплачують не пізніше 20-го числа поточного місяця).

Повернемося до листа, що коментується. Як бачите, листок непрацездатності — дуже потрібний документ. Для підприємця є особ­ливість в його заповненні, а саме графи «Місце роботи». Практичний нюанс: у цій графі лікарняного листка лікуючий лікар або молодший медпрацівник, який заповнює листок, має вказати П. І. Б. фізичної особи — підприємця та місце проведення ним діяльності.

Важливий момент з отриманням ППЄП оплати/передоплати за товари, послуги під час хвороби! Київські податківці справедливо відзначають, що ПКУ не встановлює жодних обмежень. Але є винятки — ППЄПи, фактичний вид діяльності яких виключає отримання доходів під час хвороби. Аргумент: отримання доходу (відображення його у Книзі обліку доходів) підтверджує фактичне здійснення ними діяльності (адже працівників немає), тоді як ППЄП приносить документи, що він був тимчасово непрацездатним. Тож начебто це аналогія з най­маним працівником — «порушником лікарняного режиму», якому відмовляють у виплаті допомоги.

Вочевидь, податківці поширюють таке обмеження на тих, у кого момент відвантаження товару / надання послуг збігається в часі з моментом отримання доходу, — роздрібна торгівля, побутові послуги (перукарні тощо).

Якщо ж ідеться про щомісячне отримання орендної плати (ППЄП-орендодавцем) чи авансу / наступної оплати (які «відірвані» від постачання товару / надання послуг), то право на звільнення від ЄП під час хвороби існує.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
приватний підприємець, Єдиний податок додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті