(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 38
  • № 37
  • № 36
  • № 35
  • № 34
  • № 33
  • № 32
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/16
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Вересень , 2014/№ 39

Переселенці із зони АТО: без трудової книжки — тільки на півставки?

Лист Мінфіну України від 01.09.14 р. № 31-08040-06-3/22381

На жаль, ситуація на сході України все ще «вогненебезпечна». Багато переселенців із Луганської та Донецької областей шукають тимчасове проживання та роботу в інших регіонах країни. На шляху їх працевлаштування виникає велика проблема: у багатьох немає на руках трудових книжок (ТК). Крізь призму законодавства ситуація виглядає так: ТК перебуває у роботодавця за основним місцем роботи, а отже, тепер працівника можна прийняти тільки за сумісництвом.

І це ще тільки півлиха. Згідно з п. 2 постанови КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ та організацій» від 03.04.93 р. № 245 загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Висновок Мінфіну: такі громадяни апріорі не можуть праце­влаштуватися на повну ставку та отримувати зарплату за повний робочий місяць.

Зверніть увагу! Зазначена постанова КМУ поширюється на працівників, спеціалістів та службовців державних підприємств, установ та організацій. Саме в них загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу. Вочевидь, саме їх і стосуються висновки з листа, що коментується.

Для інших працівників це обмеження не працює!

Плюс до цього, якщо з об’єк­тивних причин працівник не може виходити на роботу за основним місцем (наприклад, це небезпечно для життя), то весь робочий час у нього вільний. Відповідно не вбачається обмежень для працевлаш­тування на повну ставку за сумісництвом.

Тому розцінювати висновки Мінфіну як єдино правильні не варто.

Вочевидь, і самі представники Мінфіну не заперечують проти іншого розвитку подій. Тому вони й звертаються за додатковими роз’ясненнями до Мінсоцполітики.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
зона АТО, переселенці, трудові книжки додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті