(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 28
  • № 27
  • № 26
  • № 25
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/23
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Серпень , 2015/№ 32

Автоматичне відшкодування ПДВ гарантують: «Ощадбанк», «Укрексімбанк» та «Укргазбанк»

Постанова КМУ від 29.07.15 р. № 538 «Про затвердження переліку банків, отримання фінансової гарантії яких надає право на автоматичне бюджетне відшкодування податку на додану вартість»

Право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ мають платники, які відповідають одночасно всім критеріям, зазначеним у  п. 200.19 ПКУ. Одним із цих критеріїв є наявність необоротних активів, залишкова балансова вартість яких на звітну дату перевищує втричі суму податку, заявлену до відшкодування, або отримання фінансової гарантії строком на один рік від однієї з банківських установ, перелік яких визначено Кабміном. А якщо за результатами перевірки виявлено порушення норм податкового законодавства в частині надміру заявлених до відшкодування сум ПДВ, така фінансова гарантія має бути продовжена додатково на строк до двох років ( п.п. 200.19.3 ПКУ).

Постановою, що коментується, Кабмін затвердив Перелік банків, отримання фінансової гарантії яких надає право на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ. До нього увійшли всього лише три банки: ПАТ «Державний ощадний банк України» («Ощадбанк»), ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» та ПАО АБ «Укргазбанк».

Нагадаємо, що в Заяві про повернення суми бюджетного відшкодування (в додатку 4 до ПДВ-декларації) платники з гарантією повинні зазначити:

• найменування банківської установи, що видала фінансову гарантію;

• суму, на яку видано гарантію;

• дати видачі та закінчення строку дії гарантії.

Важливо! Сума, на яку видано фінансову гарантію, має бути більшою або дорівнювати сумі ПДВ, заявленій до відшкодування.

Строк дії фінансової гарантії не може бути менший ніж один рік із дня подання відповідної заяви про повернення суми бюджетного відшкодування (а в окремих випадках — 2 роки).

Постанова діє з 04.08.15 р.

відшкодування, ПДВ додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті