(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 31
  • № 30
  • № 29
  • № 28
  • № 27
  • № 26
  • № 25
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
18/23
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Серпень , 2015/№ 32

Експорт товарів: на яку дату складати податкову накладну

На яку дату складати податкову накладну (ПН) при експорті товарів?

Спершу згадаємо, що в загальному випадку ПН складається в день виникнення податкових зобов’язань (ПЗ) продавця ( п. 201.4 ПКУ).

Проте для експортних операцій правило «першої події» не спрацьовує ( пп. 187.1 і 187.11 ПКУ). Для них датою виникнення ПЗ буде дата фактичного вивезення товару, підтвердженого належним чином оформленою митною декларацією (МД) ( п. 187.1 ПКУ). Тобто тільки після того, як будуть виконані усі митні формальності, визначені Митним кодексом України від 13.03.12 р. № 4495-VI (далі — МКУ), пов’язані із завершенням митного оформлення товару (ч. 5 ст. 255 МКУ).

Такий момент настане тоді, коли МД вважатиметься оформленою. Це станеться (п. 16 Положення про митні декларації, затвердженого постановою КМУ від 21.05.12 р. № 450):

• на дату проставляння на всіх аркушах МД відбитка особистої номерної печатки посадової особи митного органу, яка завершила митне оформлення, — якщо МД оформлено в паперовому вигляді;

• на дату проставляння відмітки про завершення митного оформлення та посвідчення такої декларації ЕЦП посадової особи митного органу, яка завершила митне оформлення, — якщо йдеться про електронну МД.

Зверніть увагу: посвідчення електронної МД здійснюється після перетворення її у візуальну форму, що унеможливлює внесення до неї будь-яких змін (підкатегорія 101.05 ЗІР ДФСУ).

Саме такою датою слід складати експортну ПН.

І наостанок нагадаємо: експортну ПН ви також зобов’язані зареєструвати в ЄРПН. У загальному випадку — протягом 15 календарних днів. Хоча за порушення цієї вимоги штрафні санкції за  ст. 1201 ПКУ не страшні. Річ у тім, що такі ПН не видають покупцеві. Максимальне покарання — адмінштраф за  ст. 1631 КпАП.

товари, експорт додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті