Інвалютне обслуговування ЗЕД-договору: переходимо до іншого банку з урахуванням поправок

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина
Бухгалтерський тиждень Грудень, 2015/№ 49
Постанова Правління НБУ від 26.11.15 р. № 822 «Про внесення змін до Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою»

Нацбанк уніс поправки до Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою, затвердженого постановою Правління НБУ від 10.08.05 р. № 281.

Клієнти-резиденти (юрособи та фізособи-підприємці), як і раніше, можуть купувати, обмінювати іноземну валюту через одного суб’єкта ринку (банк чи фінустанова) за кожним зовнішньоекономічним договором. Як і раніше, клієнт-резидент може перевести відповідний ЗЕД-договір на обслуговування до іншого банку. Але процедуру підкоригували.

Клієнт-резидент подає до «нового» банку письмове звернення, в якому має бути дозвіл на отримання інформації про незавершені розрахунки за ЗЕД-договором від «старого» банку.

«Новий» банк не пізніше 3-го робочого дня з дня отримання звернення зобов’язаний звернутися до «старого» банку для отримання всієї наявної у нього інформації про незавершені розрахунки резидента за договором (номер і дата реєстру митних декларацій, наявна в реєстрі інформація про операції резидента, обсяги придбаної, обміняної та перерахованої іноземної валюти за договором тощо) за підписом уповноваженої особи банку. Таким чином, сам клієнт уже не повинен подавати запит про видачу такої інформації.

Обмін інформацією між банками здійснюється засобами електронної пошти Нацбанку.

Постанова діє з 27.11.15 р.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити