(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
 • № 52
 • № 51
 • № 50
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
 • У обране
 • Друк
 • Шрифт
 • Колір фону
 • Коментарі 0
 • В розробці
9/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Грудень , 2015/№ 49

Новий Податковий кодекс: Мінфін поділився планами

http://tinyurl.com/y3rqzeur
Чиновники, схоже, започаткували нову новорічну традицію: проводити податкову реформу. Причому цього разу на нас із вами чекає нова редакція ПКУ. Тобто весь ПКУ доведеться перечитувати від палітурки до палітурки.

На сьогодні є дві законодавчі ініціативи. Але більше ставок зроблено на перемогу проекту Закону «Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні», який «породив» і оприлюднив на своєму сайті Мінфін (http://www.minfin.gov.ua/news/view/proekt?category=bjudzhet-nastupnogo-roku&subcategory=proekti-zakoniv).

Стисло розглянемо запропоновані нововведення.

Розміри «головних» податків не вирізняються різноманітністю (мабуть, щоб не плутати): основні ставки податку на прибуток (ПНП), ПДВ, ПДФО, ЄСВ і ЄП становитимуть 20 %.

При цьому в частині ПДВ пропонують прибрати «лікарський» ПДВ, але залишити нульову ставку. Також скасують спеціальний режим ПДВ для аграріїв. Межу для обов’язкової реєстрації платників ПДВ збільшать до 2 млн грн. (сьогодні — 1 млн грн.). Система електронного адміністрування залишиться. Також непорушеним залишиться принцип розрахунку ПНП, що діє на сьогодні, зі сплатою авансових платежів. Ну і звичайно військовий збір — він житиме до моменту, поки ВРУ не вирішить, що «досить». У частині ПДФО нарешті збільшиться до свого істинного розміру соцпільга — 100 % мінзарплати. При цьому право на підвищену пільгу в розмірі 150 % мінзарплати нададуть і учасникам бойових дій під час АТО. Для платників ЄСВ: максимальну величину бази нарахування ЄСВ піднімуть до 25 мінзарплат (сьогодні — 17 мінзарплат), а також скасують ЄСВ у частині утримань із зарплати та диференційовану ставку ЄСВ-нарахувань.

Досить цікаво справи йдуть в ЄП: юросіб (крім сільгоспників) звідси «виганяють», а групи ФОП-єдиноподатників, що залишилися, перетасовують: А — нинішня група 1, В — групи 2 і 3, С — група 4 (сільгоспвиробники). Підприємцям груп А і В буде заборонена зовнішньоекономічна діяльність. РРО зобов’яжуть застосовувати за таким графіком: група А — з 01.01.19 р., мешканці групи В, які сплачували ЄП у 2015 році у складі групи 2, — з 01.01.16 р., а усі решта платників групи В — з 01.07.16 р.

Узагалі, роботи сила-силенна. Не переймайтеся, наодинці з новаціями ми вас не залишимо. Після прийняття змін ми детально проаналізуємо остаточний варіант.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
Податковий кодекс додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
 • Добре
 • Нормально
 • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті