Ані дня без змін: соціальні відпустки і «дитяча» допомога

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Шпакович Микола, Децюра Сергій, Кравченко Дар’я, Верховна Рада України
Бухгалтерський тиждень Лютий, 2015/№ 6
Закон України від 15.01.15 р. № 120-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих положень соціальної політики»

Закон, що коментується, уніс поправки до «соціального» законодавства.

1. Одному з батьків повнолітньої дитини-інваліда з дитинства підгрупи А I групи надали додаткову оплачувану відпустку тривалістю 10 днів без урахування свят і неробочих днів (ст. 1821 КЗпП, ст. 19 Закону про відпустки).

2. В обов’язковому порядку за бажанням працівника надається відпустка без збереження зар­плати («за свій рахунок») — до досягнення дитиною 18-річного віку, якщо дитині встановлена категорія «дитина — інвалід підгрупи А» (ст. 25 Закону про відпустки).

Також приведений у відповідність до законодавчих реалій Закон України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.92 р. № 2811-ХII (далі — Закон № 2811).

Нагадаємо: з 01.07.14 р. вирівняли суму допомоги при народженні дитини (на першого, другого та подальших малюків виплачують однакову суму), а також скасували допомогу по догляду за дитиною до 3 років. Про це ми неодноразово писали, зокрема, у «БТ», 2014, № 27, с. 4; № 29, с. 8.

При цьому батькам первістка, який народився до 30.06.14 р., після досягнення дитиною дворічного віку ще рік виплачуватимуть щомісячну допомогу у розмірі 130 грн. (щоб «дотягнути» виплати до 3 років). Саме цю норму дописали в Законі № 2811.

Закон діє з 01.02.15 р., а в частині соціальних відпусток з 01.01.15 р.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд