(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 28
  • № 27
  • № 26
  • № 25
  • № 24
  • № 23
  • № 22
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Липень , 2015/№ 29

Витрати ФОП-загальносистемника: ліцензія та оренда землі

Листи ДФСУ від 23.04.15 р. № 3755/П/99-99-17-02-02-14, від 21.04.15 р. № 3701/М/99-99-17-02-02-14

Листи, що коментуються, стосуються витрат підприємця-загальносистемника. Нагадаємо, що з 01.01.15 р. усі витрати таких ФОП прописані в  п. 177.4 ПКУ, без відсилання до податковоприбуткових операційних витрат (адже «прибутковий» розділ III ПКУ повністю переписали і від колишніх витрат не залишилося й сліду).

Вартість ліцензії. У листі № 3755/П/99-99-17-02-02-14 податківці роз’яснили, що вартість ліцензії, придбаної для провадження певного виду діяльності, не включається до витрат ФОП-загальносистемника. Річ у тім, що в п. 177.4 ПКУ не вказаний такий вид витрат. Зауважимо, що платежі за отримання ліцензії не потрапляли до витрат підприємця на загальній системі і до «переробок» Закону про податкову реформу від 28.12.14 р. № 71-VIII.

Орендна плата за землю. У листі № 3701/М/99-99-17-02-02-14 фіскали акцентують увагу на тому, що все залежить від орендодавця. Так, якщо ФОП орендує земельну ділянку державної або комунальної власності, то орендна плата є обов’язковим платежем, який справляється у формі загальнодержавного податку ( ст. 288 ПКУ). У такому разі знову ж таки згідно з  п. 177.4 ПКУ включити податок (крім ЄСВ) до витрат загальносистемника не можна.

Якщо ж ФОП орендує земельну ділянку у юрособи або фізособи та сплачує за договором орендну плату, то орендар уключає до витрат (а орендодавець — до доходів) суму орендного платежу на підставі первинного документа (договір оренди, квитанції тощо) і за умови використання підприємцем цього майна в господарській діяльності ( п.п. 177.4.2 ПКУ). Причому в консультації з категорії 104.05 ЗІР ДФСУ податківці роз’яснюють, що включити до витрат можна навіть попередньо сплачені орендні платежі за наступний рік.

ФОП, загальносистемник, оренда, земля, витрати додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті