Відпускні «наперед» і ЄСВ з МЗП: ігноруємо програмну фантазію

В обраному У обране
Друк
Клиженко Яна
Бухгалтерський тиждень Липень, 2015/№ 29
З 22.06.15 р. по 06.07.15 р. працівник перебував у щорічній відпустці. Сума відпускних, нарахованих у червні 2015 року, становила 764,40 грн. (у тому числі за дні червня — 436,80 грн., за дні липня — 327,60 грн.). Сума заробітної плати за фактично відпрацьовані дні червня 2015 року — 1200 грн. Наша ставка ЄСВ — 37,26 %. При складанні Звіту за ф. № Д4 за червень програма донараховує ЄСВ до «мінімалки» за кожною з виплат. Невже ж це правильний порядок нарахування ЄСВ?

Ні, програма помиляється. Причому засмучує, що ви не перші, хто стикається з цією проблемою. Як же правильно скласти Звіт і виплутатися з ситуації? У нас є рішення. Почнемо з пояснень.

Вимога нараховувати ЄСВ з «мінімалки» (крім виплат за цивільно-правовими договорами) закріплена в  ч. 5 і 6 ст. 8 Закону про ЄСВ. Відповідно, нараховуючи ЄСВ, зокрема, на зарплату та відпускні, потрібно враховувати ці вимоги. У разі нарахування перехідних відпускних:

• для цілей порівняння з МЗП і максимальною величиною бази нарахування ЄСВ суми відпускних відносять до місяців, за які вони нараховані;

• з МЗП порівнюють загальний дохід за місяць (відпускні після розподілу + зарплата за фактично відпрацьовані дні).

Важливий момент: сплатити ЄСВ з усієї суми нарахованих відпускних, які в тому числі припадають на наступний місяць, потрібно при виплаті відпускних (див. консультацію в підкатегорії 301.04.01 ЗІР ДФСУ).

Порядок нарахування та сплати ЄСВ у вашій ситуації виглядає так:

• при виплаті відпускних перераховуємо ЄСВ з усієї суми виплачених відпускних 284,81 грн. (у тому числі із суми відпускних за червень — 162,75 грн. та із суми відпускних за липень — 122,06 грн.). Зверніть увагу: суму ЄСВ у частині утримань можна сплатити не пізніше 20 липня;

• при нарахуванні зарплати за червень порівнюємо загальний червневий дохід з МЗП. Дохід червня дорівнює 1636,80 грн. (1200 грн. + 436,80 грн.), що перевищує 1218 грн. Тому ЄСВ нараховуємо на фактично нараховані зарплату та відпускні;

• суму липневих відпускних для цілей порівняння з МЗП відносимо до липня. Порівняємо її з 1218 грн., коли буде відома сума доходу за весь липень. Отже, в червні нараховуємо ЄСВ на фактичну суму липневих відпускних.

Таким чином, у таблиці 6 Звіту з ЄСВ за червень 2015 року на працівника-відпускника вам потрібно заповнити 3 рядки (див. далі): у першому вказати зарплату за червень, у другому — відпускні за червень, у третьому — відпускні за липень.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити