Перший раз до першого… суду: з 1 вересня переглянуть судовий збір

В обраному У обране
Друк
Катерина ЖИЛЕНКО, Дар’я КРАВЧЕНКО, Сергій ДЕЦЮРА
Бухгалтерський тиждень Липень, 2015/№ 30
Закон України від 22.05.15 р. № 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору»

Отже, з початку вересня ставки судового збору зміняться. Причому у деяких випадках звернутися до суду стало дорожче, а в деяких навпаки дешевше. Більше того, у конкретних випадках виділили «ціну питання» для окремих осіб. Так, за подання адміністративного позову майнового характеру юрособа сплатить 1,5 % ціни позову, але не менше 1 розміру мінзарплати, а звичайні фізособи та ФОП — 1 % ціни позову, але не менше 0,4 і не більше 5 розмірів мінзарплати. На сьогодні судовий збір з таких позовів становить 2 % розміру позовних вимог, але не менше 1,5 і не більше 4 розмірів мінзарплати.

Також уточнили:

- якщо в одну позовну заяву об’єднали дві та більше вимог немайнового характеру, судовий збір потрібно сплатити за кожну вимогу;

- якщо позов немайнового характеру подають одночасно декілька позивачів одному або декільком відповідачам, то судовий збір кожний позивач сплачує окремим платіжним документом.

Також підкоригували перелік пільг зі сплати судового збору. Тепер від сплати збору не звільнені держоргани (Мінфін, ПФУ, Мін’юст тощо) і громадські організації. Надано пільгу для фізосіб (негоспсуб’єктів) — кредиторів, які звернулися з грошовими вимогами до боржників стосовно виплати заборгованості за зарплатою, зобов’язань унаслідок завдання шкоди життю та здоров’ю громадян, виплати авторської винагороди та аліментів, після оголошення про порушення справи про банкрутство, а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом.

Це ще не усі судові зміни. На «розбір польотів» час є: Закон набуває чинності з 01.09.15 р. Детальний аналіз поправок ви знайдете в одному з наступних номерів нашої газети.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити