(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 29
  • № 28
  • № 27
  • № 26
  • № 25
  • № 24
  • № 23
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/27
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Липень , 2015/№ 30

Перехідна фіндопомога від засновника: коригуємо фінрезультат при поверненні

Лист ДФСУ від 18.06.15 р. № 12810/6/99-99-19-02-02-15

У нашій Шпаргалці на с. 23 попереднього номера ви познайомилися з правилами обліку поворотної фіндопомоги (ПФД) у 2015 році.

Ви напевно звернули увагу на перехідні особливості, пов’язані з бухобліковими правилами обчислення податку на прибуток з 01.01.15 р. Так, стосовно ПФД від неплатника податку на прибуток або пільговика фіскали в підкатегорії 102.08.06 ЗІР ДФСУ дозволили коригувати (зменшувати) фінрезультат на суму ПФД, отриманої до 01.01.15 р. і поверненої після цієї дати, якщо раніше вона потрапила до складу доходів. Законодавчу підтримку вони знайшли в п. 18 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ: за операціями, за якими витрати для цілей обкладання податком на прибуток до 01.01.15 р. визначалися за датою перерахування коштів на банківський рахунок або до каси контрагента платника податків, і станом на 01.01.15 р. платник податків мав кредиторську заборгованість за такими операціями, при розрахунку об’єкта оподаткування сума коштів, перерахована контрагенту після 01.01.15 р., зменшує фінансовий результат до оподаткування.

На думку контролерів, цю норму можна застосувати і до схожої ситуації з ПФД. Адже до 01.01.15 р. сума поверненої ПФД від позикодавця — неплатника податку на прибуток потрапляла до витрат у періоді її повернення. Такий підхід фіскалів на руку платникам податку на прибуток — одержувачам ПФД.

У листі, що коментується, податківці поширили свою позицію і на ПФД від засновника, повернену у 2015 році після закінчення 365 днів. Оскільки жодних особливих правил для ПФД (у тому числі від засновника) на сьогодні в ПКУ немає, то знову ж таки користуємося п. 18 підрозд. 4 розд. ХХ ПКУ та зменшуємо фінрезультат при поверненні. Однак пам’ятайте: це стосується лише ПФД від засновника неплатника податку на прибуток або пільговика, яку до 01.01.15 р. включили в дохід.

фіндопомога додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті