«Видавнича» пільга з ПДВ розширює кордони

Верховна Рада України, Жиленко Катерина, Шпакович Микола
Бухгалтерський тиждень Березень, 2015/№ 11
В обраному У обране
Друк
Закон України від 13.02.15 р. № 206-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підготовлення, виготовлення, розповсюдження книжок та періодичних видань друкованих засобів масової інформації вітчизняного виробництва»

І знову в центрі уваги видавнича пільга з ПДВ. Нагадаємо: це єдина пільга для «друкарів», яка вціліла з 01.01.15 р. (детальніше про це читайте в коментарі до листа ДФСУ від 28.01.15 р. № 2391/7/99-99-19-03-02-17 у «БТ», 2015, № 7, с. 5).

Отже, Закон, що коментується, вкотре перетасував текст видавничої пільги, немов колоду карт. У результаті на сьогодні маємо звільнення від ПДВ для операцій з «постачання (передплати) та доставки періодичних видань друкованих засобів масової інформації (крім видань еротичного характеру) вітчизняного виробництва, підготовлення (літературне, наукове і технічне редагування, коригування, дизайн та верстка), виготовлення (друк на папері чи запис на електронному носієві), розповсюдження книжок, у тому числі електронного контенту (крім видань еротичного характеру) вітчизняного виробництва, учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників, словників українсько-іноземної або іноземно-української мови вітчизняного виробництва на митній території України».

Довге та заплутане формулювання. Тому давайте представимо пільгу в розгорнутому схематичному вигляді.

А тепер розберемося у нюансах.

Хороша новина: хоча й в іншій подобі, але практично повернулася пільга для технічної частини процесу виробництва — підготовлення (літературного, наукового та технічного редагування, коригування, дизайну та верстки), виготовлення (друку на папері або запису на електронному носієві) і розповсюдження книжок, зошитів, підручників і словників.

Є ще одна хороша новина: ПДВ-пільга зробила крок в «електрон­не» сторіччя. Так, від ПДВ звільнили операції з підготовлення, виготовлення та розповсюдження книжок, у тому числі електронного контенту (запис на електронний носій, розповсюдження електронного контенту). Але, на жаль, все ще існують підводні камені:

• пільга не стосується електрон­них версій періодичних видань. Вони не належать до книжок, та й друкованими ЗМІ також не вважаються (див. лист Міндоходів від 07.10.13 р. № 12633/6/99-99-19-04-02-15);

• залишилося некоректним формулювання «книжок», а отже, книжкові видання «тонше» 48 сторінок податківці все ще можуть не визнати книжками та не дозволити застосовувати пільгу (лист ДФСУ від 04.09.14 р. № 2935/6/99-99-19-03-02-15).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд