(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 8
  • № 7
  • № 6
  • № 5
  • № 4
  • № 3
  • № 1-2
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
3/22
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Лютий , 2015/№ 9

Запровадили додатковий імпортний збір: «плюс» до бази ПДВ

Розпорядження КМУ від 16.02.15 р. № 119-р «Про завершення консультацій з міжнародними фінансовими організаціями стосовно запровадження тимчасових заходів щодо стабілізації платіжного балансу України»

У тіні податкової реформи причаївся додатковий імпортний збір. І ось настав час йому вийти з тіні. Нагадаємо: Закони України від 28.12.14 р. № 73-VIII і № 74-VIII запровадили на 12 місяців додатковий імпортний збір, спрямований на стабілізацію критичної економічної ситуації (подробиці ви можете знайти у «БТ», 2015, № 1-2, с. 5). Старт дало розпорядження КМУ, що коментується (опубліковано в газеті «Урядовий кур’єр» № 35 від 25.02.15 р.).

Важливо: додатковий імпортний збір уже справляється — з 25.02.15 р. по 25.02.16 р.

Об’єктом оподаткування є товари, що імпортуються підприємствами, митна вартість яких перевищує еквівалент 150 євро, а також товари, які ввозяться (пересилаються) на митну територію України в обсягах, що підлягають обкладенню митними платежами відповідно до розділу XII МКУ, розділів V і VI ПКУ. Виняток — життєво необхідні товари, зокрема, медикаменти для лікування СНІДу, онкологічних захворювань, гуманітарна допомога інших країн. Збір справляється за ставками 5 % (для товарів з груп 25 — 97 за УКТ ЗЕД) і 10 % (для товарів з груп 1 — 24 за УКТ ЗЕД і товарів, що підлягають обкладенню ввізним митом за ст. 374 МКУ).

Корисно знати: ДФСУ в листі від 20.01.15 р. № 2806/7/99-99-25-01-17 зазначила, що суми додаткового імпортного збору потрібно включати до бази обкладення ПДВ при імпорті товарів. Усе прос­то: додатковий імпортний збір є незалежним видом мита, підлягає сплаті та включається до ціни товарів — бази обкладення імпортним ПДВ (п. 190.1 ПКУ).

Розпорядження діє з 25.02.15 р.

імпортний збір додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті