(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 8
  • № 7
  • № 6
  • № 5
  • № 4
  • № 3
  • № 1-2
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
19/22
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Лютий , 2015/№ 9

Класифікатор професій оновили: як бути з кадровою документацією

Сучасні потреби суспільства, розвиток технологій та й звичайні реорганізаційні «справи» позначаються на назвах професій. Погодьтеся, вже якось «не комільфо» звернутися до перукаря як до цирульника… ну хіба що жартома. Тому не дивно, що Класифікатор професій постійно модернізується та доповнюється. Наразі маємо чергову порцію «перемін», які набули чинності 01.03.15 р. Яких саме та як діяти кадровику напередодні останніх оновлень у Класифікаторі професій — читайте у статті.

Березневі зміни у Класифікаторі професій: що очікувати

З чого розпочнемо? З фактів! Нормотворці наказом № 1361 внес­ли Зміну № 2 до Класифікатора професій. Новації слід застосовувати з 01.03.15 р., як це прямо і передбачено наказом № 1361.

Змін професійних назв професій, притаманних комерційній сфері, чимало. Ми ж ознайомимо вас з найбільш помітними (див. таб­лицю).

 

Професійна назва роботи

Коментар

до оновлень

після оновлень

2482.2 Фахівець із гостинності в місцях розміщення (готелі, туристичні комплекси та ін.)

2482.2 Фахівець із гостинності (готелі, туристичні комплекси та ін.)

Змінилися саме назви вказаних посад. Що стосується конторських службовців, то тепер їх всіх треба іменувати офісними службовцями з посиланням на відповідне професійне спрямування

3432 Конторський (офісний) службовець (недержавні установи юриспруденції)

3432 Офісний службовець (недержавні установи юриспруденції)

4121 Конторський (офісний) службовець (аудит)

4121 Офісний службовець (аудит)

4121 Конторський (офісний) службовець (бухгалтерія)

4121 Офісний службовець (бухгалтерія)

1232 Директор з управління персоналом 7139 Лицювальник (будівельний) 7249 Електромонтажник будівельний

З’явилися нові професійні назви робіт

1456.2 Менеджер (управитель) кафе (бару, їдальні)

1456 Менеджер (управитель) кафе (бару, їдальні)

Вилучили групи класифікації професій

1456.3 Менеджер (управитель) підприємства з приготування та постачання готових страв

1456 Менеджер (управитель) підприємства з приготування та постачання готових страв

1456.1 Менеджер (управитель) ресторану

1456 Менеджер (управитель) ресторану

1475 Менеджер (управитель) з маркетингу

1475.4 Менеджер (управитель) з маркетингу

Додали групу класифікації професій

 

Приводимо у відповідність назви посад: починаємо з наказу

Безперечно, зміни у назві професії «потягнуть» за собою виправлення у всій кадровій документації. Але не поспішайте братися «за перо». Для початку ви повинні видати наказ про приведення назв посад у відповідність до сучасних вимог Класифікатора професій. Зразок такого наказу див. нижче.

Ще одне запитання, яке «переслідує» видання цього наказу: чи вважати зміну назви посади зміною істотних умов праці?

Справді, у ч. 3 ст. 32 КЗпП серед критеріїв, що визначають зміни істотних умов праці, вказано й зміну найменування посад. Ми розуміємо вашу схвильованість, адже це вимагає проведення певної процедури із попередження працівників, яких стосуються такі «модифікації», мінімум за два місяці до відповідних перетворень. У разі незгоди працівника на продовження роботи у нових умовах праці його звільняють на підставі п. 6 ст. 36 КЗпП з виплатою вихідної допомоги у розмірі середньомісячного заробітку.

Але для ситуації, коли зміни у назві посади уточюючі (базова назва посади залишається або змінюються лише код підкласу чи групи класифікації професії і т. п.) та не тягнуть за собою інших змін істотних умов праці (зміну окладу, кваліфікаційної категорії тощо), то формально НЕобов’язково додержуватися двохмісячного терміну попередження про такі зміни.

 

 

Важливо! На нашу думку, березневі виправлення у Класифікаторі професій, наведені у таблиці на с. 43 цього номера, не розглядаються як зміни істотних умов праці та, відповідно, не тягнуть за собою всіх наслідків ч. 3 ст. 32 КЗпП. У такому разі працівників лише ознайомлюють із наказом про перейменування посад.

Якщо ж ви бажаєте «підстрахуватися», видайте наказ про зміну істотних умов праці, повідомте про це своїх працівників.

Інша річ, коли мова йде про знач­ні зміни у назві посади — повна заміна слів, унаслідок яких посада звучить «по-новому» (наприклад, «адміністративний помічник» змінюється на «секретар адміністративний») і в свою чергу це впливає на інші елементи істотних умов праці. У такому разі краще підготувати наказ про зміну істотних умов праці з відповідною процедурою.

 

Уточнюємо назви посад у кадровій документації

Назва посади працівника повторюється у кадровій документації десятки раз. Щоб картина його трудового життя виглядала погодженою, при зміні назви посади вносять уточнення і до кадрових документів. Яких саме? Без паніки — у нас вже готова відповідь (див. схему)!

 

 

«Родзинкою» серед кадрових документів, які уточнюють, безперечно є трудова книжка. Наведемо зразок запису до графи 3 трудової книжки, який вносять у цьому випадку: «Назву посади «фахівець із гостинності в місцях розміщення» змінено на «фахівець із гостинності» для приведення у відповідність до Класифікатора професій ДК 003:2010». При цьому у графі 4 трудової книжки роблять посилання на наказ про приведення назв посад у відповідність до вимог Класифікатора професій (див. зразок наказу на с. 44 цього номера).

Пам’ятайте! Деякими кадровими документами передбачено, що при внесенні змін до них працівник повинен розписатися у відповідному полі. Наприклад, працівник повинен поставити «автограф» в особовій картці.

Важливо! Трапляється сама назва посади не змінилася, а змінюється лише код групи професії за Класифікатором професій (як, наприклад, у випадку із посадою «менеджер (управитель) ресторану»). У разі використання такого уточнення зміни вносять до всіх кадрових документів, де він (код групи за Класифікатором професій) фігурує.

 

Висновки

  • З 01.03.15 р. зміняться професійні назви окремих робіт у Класифікаторі професій.

  • Для того щоб змінити найменування посади у кадровій документації, необхідно видати відповідний наказ.

  • При перейменуванні посади у зв’язку із змінами у Класифікаторі професій слід подбати про приведення у відповідність кадрової документації — штатного розпису, особової картки, особової справи, посадової інструкції та трудової книжки.

Документи статті

Класифікатор професій — Класифікатор професій ДК 003:2010, затверджений наказом Держспоживстандарту від 28.07.10 р. № 327.

Наказ № 1361, Зміна № 2 — наказ Мінекономрозвитку «Про затвердження зміни до національного класифікатора України ДК 003:2010» від 18.11.14 р. № 1361.

класифікатор професій додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті