(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 8
  • № 7
  • № 6
  • № 5
  • № 4
  • № 3
  • № 1-2
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
21/22
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Лютий , 2015/№ 9

Надлишкові підзвітні кошти. Тепер і ВЗ? Так!

Чи обкладаються ВЗ надміру витрачені підзвітні кошти, не повернені в установлений строк?

Так, сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податків на відрядження або під звіт і не повернених у встановлені законодавством строки, уключається до загального оподатковуваного доходу працівника (п.п. 164.2.11 ПКУ). А раз так, то, дотримуючись нових правил оподаткування (п.п. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ), з такої суми справляють і ПДФО, і ВЗ.

Нагадаємо, що надміру витрачені грошові кошти — це кошти, витрачання яких не підтверджено документально. При цьому повернути їх до каси або перерахувати на банківський рахунок підприємства, яке видало кошти, працівник зобов’язаний до або під час подання Звіту про використання підзвітних коштів.

Важливо! База оподаткування для ПДФО і для ВЗ збігається і визначається із застосуванням «натурального» ПДФО-коефіцієнта (п. 164.5 ПКУ). «Грязну» суму надміру витрачених підзвітних коштів відображайте в Податковому розрахунку за ф. № 1ДФ з ознакою доходу «118».

ЄСВ із суми надміру витрачених коштів, виданих під звіт, не справляйте (вам буде у пригоді Шпаргалка бухгалтера «Виплати працівникам: нарахування та утримання, участь у розрахунку середньої зарплати для соцвиплат, відпускних, «військових» та інших виплат, індексація та компенсація, податкові витрати» // «БТ», 2014, № 20, с. 15).

кошти, надлишок додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті