Податковий борг забирають без суду: готівку стягують у загальному порядку

В обраному У обране
Друк
Кабінет Міністрів України, Жиленко Катерина, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Травень, 2015/№ 21
Постанова КМУ від 14.05.15 р. № 273 «Деякі питання стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу»

Нагадаємо: з 01.01.15 р. до 01.07.15 р. податківцям дозволили стягувати податковий борг на підставі рішення керівника контролюючого органу без звернення до суду. Але це можливо для особливих боргів: податковий борг виник унаслідок несплати самостійно визначеного платником податків грошового зобов’язання, перевищує 5 млн грн. і при цьому немає переплат за податками, зборами (п. 32 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ).

Безготівкові кошти з рахунків стягують просто через банк («БТ», 2015, № 17, с. 6), а готівкові — вручаючи рішення про їх стягнення платнику податків. При цьому для стягнення готівки Закон про податкову реформу від 28.12.14 р. № 71-VIII обіцявпорядок, затверджений КМУ.

Нарешті дочекалися обіцяного.

Ми припускали, що цей порядок буде «близнюком» Порядку № 1244* лише без посилань на судове рішення. Проте Кабмін вирішив не витрачати свої сили і папір: він розпорядився стягувати готівку з боржників згідно з Порядком № 1244.

* Порядок стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу, затверджений постановою КМУ від 29.12.10 р. № 1244.

Але особливості таки є. Постановою, що коментується, затвердили спеціальні форми рішення контролюючого органу про стягнення готівки (додаток 1) і акта за результатами вилучення готівки (додаток 2).

Постанова діє з 19.05.15 р.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити