Транспортний податок: форму декларації затверджено!

В обраному У обране
Друк
Міністерство фінансів України, Жиленко Катерина, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Травень, 2015/№ 21
Наказ Мінфіну України від 10.04.15 р. № 415 «Про затвердження форми Податкової декларації з транспортного податку»

З 01.01.15 р. власників «розкішних» легкових автомобілів (строк використання яких не досяг 5 років і об’єм циліндрів двигуна яких більше 3000 куб. см) спіткала неприємна новина — вони стали платниками транспортного податку. Ставка цього податку встановлюється з розрахунку на рік у розмірі 25 тис. грн. за кожний легковик (п. 267.4 ПКУ). Ніяких пільг не передбачено.

Правила сплати було визнано ще на початку року. А от зі звітністю якось не задалося. Тому при звітуванні за 2015 рік (до 20.02.15 р.) подавали звітність зі збору за першу реєстрацію транспортних засобів (попередника транспортного податку). І хоча вона не відповідала новим вимогам ПКУ, нічого іншого податківці запропонувати не змогли (див. категорію 111.05 ЗІР ДФСУ).

І от нарешті Мінфін затвердив форму Податкової декларації з транспортного податку. У цій формі слід вказувати:

• у гр. 2 — 6 — загальну інформацію про ваш транспортний засіб (його марку та модель, номерний знак, рік випуску, дату реєстрації та об’єм циліндрів двигуна);

• у гр. 7 — кількість місяців володіння транспортним засобом;

• у гр. 8 — 12 міститимуться річна сума податку (гр. 8) та четвертинки цієї суми, що припадають на кожен квартал року (гр. 9 — 12). Якщо автомобіль використовують цілий рік, то у гр. 8 буде вказано 25000 грн., а у гр. 9 — 12 — по 6250 грн.

Наказ, що коментується, набуває чинності з дня офіційного опублікування (на момент підготовки номера не опублікований). Вперше нові форми доведеться використовувати при звітуванні у 2016 році. А при декларуванні за щойно придбані об’єкти та уточненні вже задекларованих сум — відразу після набрання чинності цим наказом.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити