Єдиний реєстр «алкогольних» ТТН: поправки на перспективу

В обраному У обране
Друк
Катерина ЖИЛЕНКО, Дар’я КРАВЧЕНКО, Сергій ДЕЦЮРА
Бухгалтерський тиждень Листопад, 2015/№ 45
Постанова КМУ від 28.10.15 р. № 864 «Про внесення змін до Порядку ведення Єдиного реєстру товарнотранспортних накладних на переміщення спирту етилового та алкогольних напоїв»

Подавати та реєструвати «алкогольні» ТТН в Єдиному реєстрі можна буде через «Єдине вікно подання електронної звітності». ТТН можна буде формувати, подавати та реєструвати в Єдиному реєстрі, переглядати та друкувати. Для цього на ДФСУ покладено обов’язок адаптувати Єдиний реєстр до цієї автоматизованої системи. На сьогодні в «Єдиному вікні» ще немає потрібних форм та функцій. Постанова набуде чинності аж через рік після опублікування, отже, податківці мають достатньо часу.

Також деталізували порядок накладення підпису на ТТН. У принципі, порядок є загальним і давно знайомим: першим накладається електронний цифровий підпис (ЕЦП) бухгалтера або особи, відповідальної за облік відвантажених матеріальних цінностей, другим — ЕЦП керівника або особи, на яку покладено відповідні обов’язки, третім — ЕЦП, що є аналогом відбитка печатки (за наявності). Для надання права підпису ТТН зазначеним особам суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу за місцем реєстрації посилені сертифікати відкритих ключів ЕЦП таких осіб.

Підтвердженням факту реєстрації ТТН в Єдиному реєстрі буде не наявність на них присвоєного реєстраційного номера, а наявність квитанції в електронній формі.

Постанова набуде чинності через рік з дня опублікування.

Теги алкоголь
Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити