(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 40
  • № 39
  • № 38
  • № 37
  • № 36
  • № 34-35
  • № 33
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
28/29
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Жовтень , 2015/№ 41

Строк реєстрації податкових накладних в ЄРПН: з 01.10.15 р. послаблень не буде

Протягом якого часу платник ПДВ має право зареєструвати податкову накладну (ПН) та/або розрахунок коригування до неї (РК) у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН)?

Відразу зазначимо, що все залежатиме від того, коли виписана така ПН.

У загальному випадку при визначенні строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН слід керуватися п. 201.10 ПКУ. Згідно з ним зареєструвати ПН/РК в ЄРПН необхідно не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою їх складання.

Звичайно, це можна зробити й пізніше, однак доведеться врахувати деякі нюанси:

• така реєстрація має відбутися в межах 180 календарних днів з дати складання ПН;

• якщо ПН, що «запізнилася», видаватиметься покупцю, постачальнику доведеться сплатити штраф за затримку в розмірі, визначеному ст. 1201 ПКУ.

Проте у зв’язку із впровадженням СЕА у 2015 році жорсткі вимоги, прописані у ПКУ для строків реєстрації ПН/РК в ЄРПН, довелося трохи пом’якшити. Спочатку «притримали» штрафи за порушення строків реєстрації до 15 календарних днів. А потім і  Закон № 643* тимчасово:

* Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» від 16.07.15 р. № 643-VIII.

1. Скасував штрафи за прострочення реєстрації до 180 календарних днів.

2. Продовжив строки реєстрації для ПН/РК, складених з 01.07.15 р. по 30.09.15 р. Так ( п. 39 підрозд. 2 розд. XX ПКУ):

• ПН, виписані з 1-го по 15-й день місяця, можна було зареєструвати в ЄРПН до останнього дня місяця, в якому вони були складені;

• ПН, виписані з 16-го по останній день місяця, — до 15-го числа місяця, наступного за місяцем, в якому вони були складені.

Звідси висновок: продовжені строки реєстрації в ЄРПН не діють для ПН/РК, складених починаючи з 01.10.15 р.

Інакше кажучи, усі ПН, які виписані до 01.10.15 р., реєструємо в ЄРПН згідно з  п. 39 підрозд. 2 розд. XX ПКУ. Для ПН, складених після зазначеної дати, обмежуємося звичайним строком — 15 календарних днів.

Наприклад, для ПН, складеної 28.09.15 р., ще діє послаблення, прописане п. 39 підрозд. 2 розд. XX ПКУ. Тому її можна зареєструвати в ЄРПН у період з 28.09.15 р. по 15.10.15 р. А ПН, оформлену 01.10.15 р., потрібно зареєструвати в ЄРПН у звичайні строки, передбачені п. 201.10 ПКУ. Для такої ПН останнім днем реєстрації буде 16.10.15 р.

Важливо! Для ПН, складених після 01.10.15 р., штрафи за прострочення ніхто не скасовував. Тому будьте уважні: не встигнете в установлені строки — заплатите штраф згідно зі ст. 1201 ПКУ в розмірі від 10 до 50 % від суми ПДВ, зазначеної в ПН, що «запізнилася» (залежно від кількості днів прострочення).

податкові накладні, реєстрація, ЄРПН додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті