(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 42
  • № 41
  • № 40
  • № 39
  • № 38
  • № 37
  • № 36
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
21/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Жовтень , 2015/№ 43

Постачання імпортного товару в комплекті: як заповнити податкову накладну

Підприємство розмитнило імпортний товар, кожна позиція якого має свій код УКТ ЗЕД. Продавати товар підприємство планує в комплекті як одну одиницю. Який код УКТ ЗЕД зазначити в податковій накладній (ПН) при продажу комплекту?

Код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів і товарів, ввезених на митну територію України) є одним з обов’язкових реквізитів ПН ( п.п. «і» п. 201.10 ПКУ). Тому його неодмінно потрібно вказувати у ПН.

Єдиним винятком з цього правила буде випадок, коли з імпортних товарів виготовлений новий товар або ж такі товари було піддано достатній обробці/переробці на митній території України. Тоді вони вважатимуться вітчизняними. А це означає, що вказувати у ПН їх код УКТ ЗЕД не потрібно (категорія 101.19 ЗІР ДФСУ).

Ну а якщо ви просто поставляєте комплект імпортних товарів, то без УКТ ЗЕД вам не обійтися. Вам необхідно у ПН (категорія 101.19 ЗІР ДФСУ):

• у гр. 3 вказати номенклатуру товарів, що входять до набору;

• у гр. 4 проставити код УКТ ЗЕД за тими товарними позиціями, які ввезені на митну територію України.

Приклад. Підприємство відвантажує комплект офісних меблів імпортного виробництва вартістю 12000 грн. (у тому числі ПДВ — 2000 грн.). На дату відвантаження (09.10.15 р. — «перша подія») воно виписує ПН.

1

2

3

4

5.1

5.2

6

7

8

<…>

13

I

09102015

Комплект офісних меблів:

 

шт

0796

1

10000,00

10000,00

10000,00

 

— стіл письмовий

9403301100

         
 

— шафа для документів

9403309100

         

Усього за розділом I

Х

Х

Х

Х

Х

10000,00

Рис. 1. Приклад заповнення ПН на постачання комплекту імпортних товарів

У разі часткового постачання товарів, частка яких не містить окремої вартості, номенклатуру таких частково поставлених товарів вказуємо в додатку до ПН (додаток 1) і в повній вартості враховуємо у ПН.

Якщо серед таких товарів є підакцизні товари або товари, ввезені на митну територію України, до гр. 4 додатка 1 до ПН обов’язково вноситься код таких товарів згідно з УКТ ЗЕД (п. 17 Порядку № 957*).

Як заповнити додаток 1 до ПН у такому разі, див. на рис. 2 і 3.

1

2

3

4

5.1

5.2

6

7

8

9

10

11

12

1

Договір № 15, ТОВ «Сонечко»

Комплект офісних меблів:

 

шт

0796

10000,00

1

10000,00

       
   

— стіл письмовий

9403301100

         

шт

2

   
   

— шафа для документів

9403309100

             

шт

5

Усього

х

х

х

х

х

х

10000,00

х

х

х

х

Рис. 2. Приклад заповнення додатка 1 до ПН при постачанні першої частини комплекту

1

2

3

4

5.1

5.2

6

7

8

9

10

11

12

1

Договір № 15, ТОВ «Сонечко»

Комплект офісних меблів:

 

шт

0796

10000,00

1

10000,00

       
   

— шафа для документів

9403309100

         

шт

5

   

Усього

х

х

х

х

х

х

10000,00

х

х

х

х

Рис. 3. Приклад заповнення додатка 1 до ПН при постачанні частини комплекту, що залишилася

* Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом МФУ від 22.09.14 р. № 957.

імпортний товар, постачання додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті