(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 42
  • № 41
  • № 40
  • № 39
  • № 38
  • № 37
  • № 36
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
24/26
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Жовтень , 2015/№ 43

Надлишки палива на АЗС: як покарають?

Під час податкової перевірки на АЗС фіскали виявили надлишки палива. Що загрожує платнику податків за таке порушення?

За виявлені надлишки палива АЗС загрожує штраф за реалізацію не облікованих у встановленому порядку товарів у розмірі подвійної вартості таких товарів за ціною реалізації, але не менше 170 грн. ( ст. 20 Закону про РРО). Такий штраф не застосовують до ФОП-єдиноподатників, які не зареєстровані платниками ПДВ.

Висновку, що в такій ситуації накладається саме цей штраф, свого часу дійшла ДПАУ в листі від 25.12.09 р. № 28896/7/23-7017/1459.

При цьому потрібно зважати на специфіку обліку нафтопродуктів на АЗС. Тому в зазначеному листі податківці зауважили: фактичні залишки нафтопродуктів на АЗС мають відповідати обліковим залишкам надходження нафтопродуктів за певний проміжок часу, підтвердженим відповідними документами (ТТН), змінного звіту АЗС за формою № 17-НП*, за вирахуванням кількості відпущених нафтопродуктів за сумарними показниками лічильників паливно-роздавальних колонок. При цьому обсяг реалізації нафтопродуктів, зафіксований лічильниками, має збігатися з обсягом, відображеним у звітних документах касових апаратів за всіма формами оплати за цей самий проміжок часу. Тому як порушення установленого порядку ведення обліку податківці можуть розцінити навіть відсутність другого примірника змінного звіту АЗС за формою № 17-НП.

* Його форму наведено в додатку 17 до Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затвердженої спільним наказом Мінпалива та енергетики, Мінекономіки, Мінтранспорту та зв’язку, Держкомтехрегулювання та споживчої політики від 20.05.08 р. № 281/171/578/155.

Також пам’ятайте, що потрібно врахувати надлишки — визнати за ними дохід.

паливо, АЗС, надлишки додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті