(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 37
  • № 36
  • № 34-35
  • № 33
  • № 32
  • № 31
  • № 30
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
9/33
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Вересень , 2015/№ 38

ПДВ-свідоцтво: строк використання сплинув 19.11.14 р.

Лист ДФСУ від 31.08.15 р. № 32216/7/99-99-11-01-01-17

У листі, що коментується, податківці нагадали, що свідоцтва платників ПДВ (далі — Свідоцтво) були скасовані ще в далекому 2014 році («БТ», 2013, № 46, с. 4). Тоді їх замінили на Витяг з Реєстру платників ПДВ (далі — Витяг).

Але щоб згладити різкий перехід від використання одного документа до іншого, п.п. 2 п. 2 наказу № 26* дозволив платникам ПДВ й надалі користуватися Свідоцтвом, але до того моменту, поки:

* Наказ Міндоходів «Про затвердження Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість» від 16.01.14 р. № 26.

• не виникнуть зміни в даних про платника ПДВ;

• платник ПДВ не отримає Витяг.

Увага! Уже при першому зверненні з метою отримання Витягу платник ПДВ зобов’язаний був повернути до податкового органу як саме Свідоцтво, так і його посвідчені копії.

При цьому зверніть увагу: жодних часових меж для таких дій не було встановлено. Тому платники ПДВ, у яких не змінювалися реєстраційні дані та які не прагнули отримати Витяг, продовжували працювати на підставі Свідоцтва.

Усе було б добре, якби 19.11.14 р. наказ № 26 не втратив свою чинність у зв’язку з прийняттям нового Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом МФУ від 14.11.14 р. № 1130 (далі — Положення № 1130).

На думку податківців, саме цей факт поставив остаточну крапку в перехідному періоді роботи з ПДВ-свідоцтвами. З 19.11.14 р. виключне право документально підтверджувати статус платника ПДВ отримав Витяг.

До речі, отримувати Витяг у паперовому вигляді не обов’язково. Його можна замовити і в електронному вигляді, направивши фіскалам відповідний запит (п. 7.6 Положення № 1130).

Інформацію про реєстрацію вашого контрагента платником ПДВ ви можете перевірити на офіційному веб-порталі ДФСУ (http://sfs.gov.ua/reestr new).

ПДВ, свідоцтво додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті