«А у нас в квартире газ»: зустрічаємо нові норми споживання

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Квітень, 2016/№ 14
Постанова КМУ від 23.03.16 р. № 203 «Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників»

Комунальні послуги — одна з болючих тем для кожного громадянина. Причому після захмарних сум у квитанціях за опалення другим пунктом обурення викликає ситуація з газом. Адже «газові» суми до сплати у квитанціях теж не тішать — вони виросли вдвічі. Чому? Пояснимо.

Завдяки постанові КМУ від 29.04.15 р. № 237 (далі — постанова № 237) норми споживання газу громадянами, у яких немає лічильників, знизилися вдвічі (з 6 до 3 куб. м на людину, якщо є газова плита і централізована гаряча вода).

І от нещодавно сплив цікавий факт: громадяни, у яких установлені лічильники спожитого газу, звернулися до суду, адже, на їх думку, постанова № 237 ставить їх у нерівні умови з громадянами, у яких немає лічильників газу, оскільки вони вимушені платити за увесь обсяг спожитого газу, тобто більше. Дійсно, багато споживачів газу, обзавівшись лічильниками, зрозуміли, що за загальними нормами платити було вигідніше — сума в квитанції була меншою. У результаті Вищий адміністративний суд України ухвалою від 28.01.16 р. № К/800/49436/15 скасував постанову № 237. Ухвала ВАдСУ набрала чинності 28.01.16 р., а отже, за лютий 2016 р. плату за газопостачання нараховано вже за «ново-старими» нормами.

Постановою, що зараз коментується, Кабмін установив нові «усереднені» норми споживання газу населенням, у якого немає лічильників, а також паралельно постановою від 23.03.16 р. № 204 скасував усі попередні норми.

Отже, нові норми — ніби золота середина, компромісний варіант: більші за знижені, але нижчі за підвищені. Наприклад, для громадян, у яких є газова плита і централізоване гаряче водопостачання, норма становить 4,4 куб. м на місяць на людину (середнє між 3 і 6 куб. м), а за відсутності гарячого водопостачання — 7,1 куб. м.

Хронологію норм споживання газу ви можете побачити в таблиці.

Вид споживання природного газу

Норма споживання, куб. м людино-місць

01.10.14 — 05.05.15

06.05.15 — 27.01.16

28.01.16 — 23.03.16

З 24.03.16

Плита газова за наявності централізованого гарячого водопостачання

6

3

6

4,4

Плита газова у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача

9

4,5

9

7,1

Плита газова та водонагрівач

18

9

18

14

Норми споживання газу населенням за відсутності лічильників

Важливий момент! Постановою, що коментується, Кабмін також визначив: перерахунок вартості природного газу, спожитого населенням у період застосування норм споживання, визначених постановою № 237, здійснюється в порядку, затвердженому Міністерством енергетики та вугільної промисловості. Тобто нас із вами чекає зворотний перерахунок норм (а отже, і вартості послуг газопостачання) за період з травня 2015 року по січень 2016 року. І порядку ще потрібно дочекатися. Запитання: за якими нормами перераховуватимуть (за старими «підвищеними» чи за новими «усередненими»)? Деякі місцеві газові господарства ще до затвердження нових норм роз’яснювали, що перерахунок проведуть за старими «підвищеними» нормами, а суму заборгованості, яка з’явилася, можна буде сплатити у розстрочку до кінця 2016 року. Проте є ймовірність того, що перерахунок проводитимуть за новими «усередненими» нормами. Тому дочекаємося офіційних роз’яснень Міненергетики.

Постанова діє з 24.03.16 р.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд