Профспілкам на замітку: оприбутковуємо внески від непрацівників без РРО

В обраному У обране
Друк
Жиленко Катерина, Кравченко Дар’я, Децюра Сергій
Бухгалтерський тиждень Квітень, 2016/№ 14
Лист ДФСУ від 24.03.16 р. № 6490/6/99-99-22-07-03-15

Профспілки покликані захищати права своїх членів. Такі організації створено на багатьох підприємствах. Їх діяльність регулюється Законом № 1045*.

* Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.99 р. № 1045-XIV.

Так, ст. 42 Закону № 1045 визначає: за наявності письмових заяв працівників, які є членами профспілки, роботодавець щомісячно і безоплатно утримує із зарплати та перераховує на рахунок профспілки членські профспілкові внески працівників відповідно до укладеного колективного договору чи окремої угоди в терміни, визначені цим договором.

Тобто порядок утримання членських профспілкових внесків визначено лише для працівників. А ось як приймати внески від непрацюючих членів профспілки, наприклад, пенсіонерів? Можливо, приймаючи внески готівкою, потрібно використовувати РРО?

Прямої відповіді на це запитання в чинному законодавстві немає. Тому на допомогу прийшла ДФСУ. У листі, що коментується, податківці підказують: отримання членських внесків — це не розрахункова операція, а позареалізаційні надходження. Тому застосовувати РРО не обов’язково. Але ДФСУ одразу ж висуває умову: членські внески готівкою потрібно оприбуткувати до каси профспілкової організації згідно з вимогами «касового» Положення № 637**.

** Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637.

У свою чергу, п. 2.6 Положення № 637 дозволяє два варіанти оприбуткування готівки: через РРО або за прибутковими касовими ордерами та з використанням касової книги. Тобто робимо висновок: профспілкові внески від непрацівників потрібно приймати за прибутковими касовими ордерами (без РРО).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд