(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 17
  • № 16
  • № 15
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
6/28
Бухгалтерський тиждень
Бухгалтерський тиждень
Квітень , 2016/№ 14

Профспілкам на замітку: оприбутковуємо внески від непрацівників без РРО

Лист ДФСУ від 24.03.16 р. № 6490/6/99-99-22-07-03-15

Профспілки покликані захищати права своїх членів. Такі організації створено на багатьох підприємствах. Їх діяльність регулюється Законом № 1045*.

* Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.99 р. № 1045-XIV.

Так, ст. 42 Закону № 1045 визначає: за наявності письмових заяв працівників, які є членами профспілки, роботодавець щомісячно і безоплатно утримує із зарплати та перераховує на рахунок профспілки членські профспілкові внески працівників відповідно до укладеного колективного договору чи окремої угоди в терміни, визначені цим договором.

Тобто порядок утримання членських профспілкових внесків визначено лише для працівників. А ось як приймати внески від непрацюючих членів профспілки, наприклад, пенсіонерів? Можливо, приймаючи внески готівкою, потрібно використовувати РРО?

Прямої відповіді на це запитання в чинному законодавстві немає. Тому на допомогу прийшла ДФСУ. У листі, що коментується, податківці підказують: отримання членських внесків — це не розрахункова операція, а позареалізаційні надходження. Тому застосовувати РРО не обов’язково. Але ДФСУ одразу ж висуває умову: членські внески готівкою потрібно оприбуткувати до каси профспілкової організації згідно з вимогами «касового» Положення № 637**.

** Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637.

У свою чергу, п. 2.6 Положення № 637 дозволяє два варіанти оприбуткування готівки: через РРО або за прибутковими касовими ордерами та з використанням касової книги. Тобто робимо висновок: профспілкові внески від непрацівників потрібно приймати за прибутковими касовими ордерами (без РРО).

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
профспілка, внески, РРО додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті